REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kilka tysięcy zgierzan przeszło Drogą Krzyżową

Kilka tysięcy mieszkańców Zgierza przeszło w piątek uroczystą Drogą Krzyżową. Uczestnicy wyruszyli o godz. 21:00 z pl. Jana Pawła II, aby ulicą Długą i Mielczarskiego dotrzeć do Kościoła Matki Bożej Dobrej Rady. Nabożeństwo organizował Klub Inteligencji Katolickiej w Zgierzu wraz z przyjaciółmi parafii Matki Bożej Dobrej Rady. 

Wiernych prowadził ks. probosz Andrzej Blewiński. W wydarzeniu brał udział także ks. Marcin Undas, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Zgierzu, co sprawiło że spotkanie nabrało ekumenicznego charakteru.
 
Poszczególne grupy parafialne, a także przedstawiciele grup społecznych nieśli drewniany, unoszący się nad tłumem wiernych, krzyż trzymany w dłoniach oraz na barkach. W drodze uczestniczyli zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy, a także dzieci. W czasie marszu wolontariusze zbierali do puszek ofiary dla najuboższych. Przed godz. 22:00 wierni dotarli do celu. 
 
To już trzynasta droga krzyżowa organizowana ulicami Zgierza. Pierwsza wyruszyła w 2000 r.
 
Również po raz trzynasty w piątek 6 kwietnia ulicami Łodzi przeszła uroczysta i ekumeniczna Droga Krzyżowa. Wzięli w niej udział duchowni i wierni Kościołów: rzymskokatolickiego, ewangelicko–augsburskiego, ewangelicko–reformowanego, ewangelicko-metodystycznego, starokatolickiego mariawitów i polsko-katolickiego.
 
Wielki Piątek jest dla chrześcijan na całym świecie dniem wielkiej żałoby. Wierni uczestniczą w adoracji krzyża i misterium Męki Pańskiej dając świadectwo miłości i wierności Chrystusowi. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się mszy świętej  i nie biją dzwony.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a