REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kino w Starym Tramwaju – 10.09.2011 (patronat medialny)

W sobotni wieczór w ramach imprezy na zakończenie lata na pl. Kilińskiego zostanie zorganizowane swoiste kino letnie. Impreza rozpocznie się o godz. 22:00 i potrwa do potrwa do 23:30. W tym czasie odbędą się pokazy filmowe pod nazwą „Kino w Starym Tramwaju”. Filmy emitowane maj być w plenerze z zabytkowego tramwaju. Propozycja jest tym bardziej atrakcyjna, ponieważ zgodnie z prognozą pogody Jarosława Turały, noc z soboty na niedzielę ma być ciepła.

Zaprezentowane zostaną projekcje polskich reżyserów: Krzysztofa Zanussiego, Krzysztofa Kieślowskiego, Rodziny Bruszewskich, studia Anima-Pol. Gościem specjalnym będzie Andrzej Krauze – kompozytor, autor muzyki filmowej.

Imprezę poprowadzą Elżbieta Czarnecka – szefową Stowarzyszenie Miłośników Off Kultury i Tomasz Adamkiewicz, łodzianin który kocha tramwaje oraz kino i któremu udało się połączyć te dwie pasje. Adamkiewicz organizuje pokazy filmowe w odnowionym wagonie tramwajowym typu Sanok. Jest bodaj jedynym człowiekiem w Polsce posiadającym prywatną kolekcję tramwajów.

UWAGA. Z powodu pokazu filmów tramwaje linii nr 16 od godz. 20.30 będą dojeżdżać od strony Łodzi jedynie do Helenówka. Pomiędzy ul. Świtezianki, a pl. Kilińskiego uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza – autobus Z1.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a