REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Klasyfikacja po trzeciej rundzie ŁLK (patronat medialny)

W środę 23 listopada odbyła się trzecia runda eliminacji Łódzkiej Ligi Kartingowej. Zawodom towarzyszyło wiele zaskakujących przetasowań oraz, jak zawsze, potężna dawka pozytywnych emocji.

Formuła trzeciej rundy pozostała niezmieniona. W zawodach wzięło udział 20 osób, które zmierzyły się ze sobą w walce o punkty. Kilka minut po godzinie 19:00, chwilę po krótkiej odprawie, ruszyli pierwsi zawodnicy. Tak jak w poprzednich spotkaniach, pierwsze wyścigi były kwalifikacjami decydującymi o przydzieleniu zawodników do ćwierćfinałowych grup. Poziom zawodników był wyrównany, jednak magiczna bariera 17 sekund została pokonana dopiero w 4 wyścigu kwalifikacyjnym przez jednego z nowych zawodników – Marcina Srebrzyńskiego, co wywołało lekkie zamieszanie.
 
Wćwierćfinałach również nie brakło emocji, walka o przejście do dalszych rund trwała do ostatnich okrążeń. W rezultacie do zmagań o finał dostało się po dwóch najlepszych zawodników z każdej ćwierćfinałowej rundy oraz dwie osoby tzw. dziką kartą, które osiągnęły najlepsze czasy spośród pozostałych zawodników – Marcin Srebrzyński i Arkadiusz Małecki.

Po krótkim odpoczynku dziesiątka najlepszych kierowców została przydzielona do dwóch półfinałowych grup. Zaraz potem już w pierwszym wyścigu został pobity rekord toru. Ponownie ponadprzeciętnymi umiejętnościami wykazał się najświeższy zawodnik Ligi Marcin Srebrzyński, który uzyskał czas 16.47 sekundy pojedynczego okrążenia. Niespodziewanie z dalszej rozgrywki odpadli liderzy klasyfikacji generalnej – Mikołaj Marczyk oraz Maciek Kupś. Drugi wyścig również zaskoczył – odpadł mający trzecie miejsce Jakub Kiełbasa. Do finału nie dostała się zatem czołówka klasyfikacji generalnej. Awans wywalczyli natomiast Marcin Srebrzyński, Artur Pel, Arkadiusz Małecki, Mateusz Niebielski oraz Maciej Głuszczak.


Finaliści po chwili przerwy zajęli wylosowane gokarty. Pole position wywalczył Marcin Srebrzyński i to on otwierał stawkę. Po okrążeniu formującym zawodnicy ruszyli do walki. Marcin Srebrzyński bardzo szybko zdeklasował rywali i po kilkunastu okrążeniach zabrał się do dublowania przeciwników i bicia kolejnych rekordów toru. Ostra walka natomiast toczyła się pomiędzy jadącym na drugiej pozycji Arturem Pelem a trzecim Arkiem Małeckim. Przez wiele okrążeń jechali ramię w ramię zmagając się o drugą pozycję. Ostatecznie na mecie jako pierwszy pojawił się czarny koń eliminacji – Marcin Srebrzyński, zdobywając przy okazji nowy rekord toru, okrążenie za nim Arek Małecki przed Mateuszem Niebielskim, Maćkiem Głuszczakiem i Arturem Pelem.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu 3. rundy Łódzkiej Ligi Kartingowej – mówią organizatorzy. – Jak widać ze spotkania na spotkanie zawodnicy prezentują coraz wyższy poziom i  praktycznie do końca nic nie jest przesądzone. Każda runda niesie ze sobą całą masę przetasowań, dzięki czemu każdy z zawodników ma szansę zdobyć wysoką pozycję, co obrazuje przykład Marcina Srebrzyńskiego. Niewielkie różnice punktowe w końcowej klasyfikacji po 3 rundzie gwarantują, że walka o pierwsze miejsce będzie się toczyć do samego końca i zwycięzca będzie poznany dopiero po wyścigu finałowym 5 spotkania Ligowego. A tymczasem zapraszamy serdecznie w niedzielę 4 grudnia na emocjonujący ciąg dalszy.

 
Oficjalne wyniki 3. rundy ŁLK:
 
1. Marcin Srebrzyński – 25 pkt
2. Arkadiusz Małecki – 22 pkt
3. Mateusz Niebelski – 20 pkt
4. Maciej Głuszczak – 18 pkt
5. Artur Pel – 16 pkt
6. Maciej Kupś – 15 pkt 
7. Paweł Falczewski – 14 pkt 
8. Jakub Kiełbasa – 13 pkt 
9. Mikołaj Marczyk – 12 pkt 
10. Krzysztof Kowalski – 11 pkt
11. Krzysztof Walas – 10 pkt 
12. Bartosz Kowalski – 9 pkt
12. Robert Wojnowski – 9 pkt
14. Łukasz Kleszczyński – 7 pkt
15. Tomasz Stręgiel – 6 pkt 
16. Sebastian Marciniak – 5 pkt
17. Piotr Malczewski – 4 pkt 
18. Jarosław Kobylarczyk – 3 pkt
19. Krzysztof Zacharski – 2 pkt 
20. Maciej Kawczyński – 1 pkt
 
Klasyfikacja generalna po 3. rundzie ŁLK:
 
1. Mikołaj Marczyk – 59 pkt
2. Maciej Kupś – 57 pkt
3. Arkadiusz Małecki – 56 pkt
4. Jakub Kiełbasa – 49 pkt
5. Krzysztof Kowalski – 32 pkt
6. Tomasz Stręgiel – 31 pkt
6. Artur Pel – 31 pkt
8. Michał Stankiewicz – 30 pkt
8. Paweł Falczewski – 30 pkt
10. Mateusz Niebielski – 27 pkt
11. Piotr Malczewski – 26 pkt
12. Marcin Srebrzyński – 25 pkt
13. Łukasz Kleszczyński – 24 pkt
14. Sebastian Marciniak – 23 pkt
14. Krzysztof Walas – 23 pkt
16. Jarosław Kobylarczyk – 22 pkt
17. Maciej Głuszczak – 20 pkt
18. Robert Wojnowski – 17 pkt
19. Bartosz Pyciarz – 14 pkt
20. Tomasz Michoń – 13 pkt
21. Krzysztof Zacharski – 11 pkt
22. Krzysztof Nowak – 9 pkt
22. Bartosz Kowalski – 9 pkt
24. Łukasz Socha – 8 pkt
25. Łukasz Michalski – 7 pkt
26. Jerzy Kobylarczyk – 4 pkt
27. Marek Opuchowski – 3 pkt
27. Jakub Pawlak – 3 pkt
29. Maciej Kawczyński – 1 pkt
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a