REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolędowanie szkół specjalnych

Po raz trzynasty uczniowie ze szkół specjalnych z terenu województwa łódzkiego spotkali się w Młodzieżowym Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim, aby wziąć udział w corocznym Festiwalu Kolęd Szkół Specjalnych. W konkursie wzięło udział jedenaście placówek specjalnych. Jury przy ocenianiu uczestników brało pod uwagę m.in. czystość wykonania, aranżację utworu, znajomość słów, ich wymowę oraz ogólną prezentację zespołów.

Kolędowanie to piękna inicjatywa, ponieważ jest adresowana do szczególnych dzieci i młodzieży – mówi Mariusz Wielebski, przewodniczący jury. – Jest to ciekawa forma terapii.

W trakcie festiwalu widzowie mogli usłyszeć tradycyjne kolędy w nowych aranżacjach, a także mało znane pastorałki.

Po burzliwych naradach jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce w kategorii solistów Darii Algierskiej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu. Drugie miejsce zajęła Izabela Kosmatka z ZSS w Aleksandrowie Łódzkim. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Sadowska z ZSS w Ozorkowie. Wśród zespołów najlepsze okazały się „Zefiry” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 w Łodzi. Za nimi uplasowały się „Iskierki” z ZSS nr 5 w Łodzi, a trzecie były „Jedyneczki” z ZSS w Ozorkowie.

Nagrody dla najlepszych wręczali m.in. Starosta Zgierski – Krzysztof Kozanecki oraz Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego – Jacek Lipiński.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,