REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejna próba korupcji funkcjonariuszy udaremniona

 Instruktor nauki jazdy chcąc uniknąć mandatu karnego próbował przekupić zgierskich policjantów. Do zdarzenia doszło 1 listopada 2010 r. Około godz. 20.18 policjanci ze zgierskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Toyota z związku z przekroczeniem przez kierującego dozwolonej prędkości o 26 km/h. Po sprawdzeniu dokumentacji i zbadaniu stanu trzeźwości kierującego policjanci odtworzyli na wideorejetratorze nagranie z wykroczeniem. Poinformowali sprawcę, że za ten czyn zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł oraz 4 punktami karnymi.

Wówczas kierujący podjął próbę skorumpowania policjantów. 29 latek, pracujący na co dzień jako instruktor w szkole nauki jazdy, licznymi argumentami starał się przekonać policjantów by potraktowali go ulgowo, gdyż przekroczona przez niego prędkość według niego nie była aż taka duża. Gdy kierującemu skończyły się argumenty słowne sięgnął do portfela i wyjął banknot 100 złotowy i położył na kolanie jednemu z funkcjonariuszy. Wtedy mundurowi poinformowali 29 letniego mężczyznę o zatrzymaniu w związku z popełnionym przez niego przestępstwem – próbą przekupienia funkcjonariuszy policji.

Mężczyznę przewieziono do KPP w Zgierzu i osadzono w policyjnym areszcie. Za próbę skorumpowania mundurowych grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Inne

Ciekawe artykuły