REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódzka spółka będzie odśnieżała zgierskie ulice

Po raz pierwszy w historii o zimowe utrzymanie dróg w Zgierzu zatroszczy się spółka z Łodzi, a nie jak dotąd zgierskie MPGK Sp. z o.o. Dlaczego tak stanie?
 
Jak wyjaśnia Dorota Jankiewicz, rzecznik prasowy UMZW przetargu ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Zgierza Zakład Drogownictwa i Inżynierii Sp. z o.o. w Łodzi zaproponował niższą cenę w stosunku do rodzimego dostawcy. Łódzka spółka zobowiązała się do zimowego utrzymania ulic, placów, chodników oraz alejek w parkach za kwotę 756 040 zł. Oferta konkurenta – MPGK Sp. z o.o. opiewała na kwotę wyższą o 43 802 zł. Efekt? Na naszych drogach będą pracowały łódzkie pługi i posypywarki.
 
Podpisanie umowy za stałą kwotę oznacza, że jeśli zima będzie sroga i śnieżna, miasto może skorzystać, bo spółka za wyjazdy i surowce (sól, paliwo) dopłaci z własnej kieszeni. W przeciwnym przypadku – jeśli zima okaże się łaskawa, firma z Łodzi osiągnie większy zysk z kontraktu.
 
Co będzie leżało w obowiązkach wykonawcy? Przed wszystkim akcja czynna, a zatem wszelkie czynności związane z odśnieżaniem i likwidacją śliskości dróg w całym okresie sezonu zimowego, a więc od 15 listopada 2010r. do 31 marca 2011 r. Dodatkowo oferent zobowiązał się do pozimowego sprzątania jezdni i chodników w terminie do 15 maja 2011 r.
 
Nośniki i sprzęt wzywane będą do pracy w zależności od potrzeb. Kto będzie podejmował decyzję odnośnie dróg, jakie mają być odśnieżane w danej chwili? Pozostanie to w gestii dyspozytora akcji działającego z ramienia Urzędu Miasta Zgierza, który będzie powiadamiał wykonawcę, a ten będzie zobowiązany przystąpić do realizacji czynności w ciągu 1 godziny od otrzymania dyspozycji.
 
 Ze względu na bliskie położenie siedziby firmy od granicy Zgierza nie ma możliwości, aby dochodziło do opóźnień – zapewnia Karolina Doniec z zarządu ZDiI w Łodzi. Na pytanie o stan zapasów odpowiada – Nasze magazyny są już w większości uzupełnione, na atak zimy jesteśmy zatem przygotowani.
 
 Jak będzie wyglądało zimowe utrzymanie miasta w praktyce – być może zobaczymy już w listopadzie.
 
Oczywiście umowa między UMZ, a ZDiI nie obejmuje utrzymania dróg wojewódzkich i krajowych, które pozostają w gestii Łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje