REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejne zawody kartingowe z cyklu Łódzkiej Ligi Kartingowej za nami

2. runda ŁLK, która odbyła się w ostatni czwartek, przyniosła wiele ciekawych rozstrzygnięć i mnóstwo sportowych emocji. Do drugiej rundy Ligi przystąpiło wyjątkowo 25 zawodników – początkowo przewidziano miejsce tyko dla 20.

Zainteresowanie zawodami było na tyle duże, że postanowiliśmy zwiększyć pulę dopuszczonych do startu osób – tłumaczą organizatorzy. – Poza tym, ponieważ jest to pierwsza edycja imprezy, pod pewnym względem pilotażowa, daliśmy sobie szansę spróbować nieco innej formuły, sprawdzić własne możliwości organizacyjne.

Decyzja ta nie była chybiona – mimo większej liczby startujących, zawody trwały tyle samo czasu co poprzednie. Pod względem organizacyjnym nie ma zatem powodów do narzekań. Ale jest to nie tylko zasługa prowadzących zawody, ale także – a może nawet przede wszystkim – zawodników, którzy sumiennie trzymali się ustalonego grafiku i nie powodowali niepotrzebnych opóźnień. W sumie rozpoczęte w porze wieczorynki wyścigi zakończyły się około 22:30.
 
W pierwszej fazie zawodów zawodnicy mieli 12 minut na zapoznanie się z torem i wykręcenie dobrego czasu, który decydował o rozstawieniu w ćwierćfinałach. Ćwierćfinały zaś to ośmiominutowe biegi, w których walka toczyła się już o bezpośredni awans do następnego etapu. Tylko dwóch najlepszych zachowywało szansę na dalszą walkę o punkty i medale.
 
Wyłoniona w ten sposób dziesiątka zawodników przygotowała widzom doskonałe widowisko. Sami zawodnicy nazwali pierwszy półfinał "grupą śmierci". Nie było to stwierdzenie na wyrost, gdyż znalazło się w nim trzech finalistów pierwszej rundy oraz rekordzista toru, który w pierwszej rundzie nie brał udziału. Tak dobrana grupa nie zawiodła – walka o finał toczyła się do ostatniego okrążenia, a w trakcie wyścigu każdy z zawodników choć na chwilę obejmował prowadzenie. Ostatnie 10 kółek to liczne przetasowania i zmiany na czele stawki, nierzadko dzięki czasom lepszym o zaledwie tysięczne części sekundy od przeciwników. Bezpośredni awans do finału wywalczyli ostatecznie Mikołaj Marczyk i Tomasz Stręgiel z pierwszego półfinału oraz Maciej Kupś i Michał Stankiewicz z drugiego. Szczęśliwym przegranym okazał się Jakub Kiełbasa – jadąc w pierwszej grupie uzyskał dobry czas i uzupełnił stawkę finalistów.
 
Finał zaś przyniósł bardzo wiele emocji. Nie obyło się także bez kontrowersji związanych z walką o jak najwyższe miejsce. Dwukrotnie musiała interweniować obsługa toru, by pomóc tym którzy utknęli w oponach. Nie zmienia to jednak faktu, że walka była bardzo ciekawa, a wyścig bardzo przyjemnie się oglądało. Najwięcej powodów do zadowolenia miał po pokonaniu 35 okrążeń, debiutujący w Lidze Tomasz Stręgiel. Za jego plecami, w czasie krótszym niż 1 sekunda, zjawili się Mikołaj Marczyk i Maciej Kupś. Czwarty Jakub Kiełbasa i piąty Michał Stankiewicz zanotowali większą stratę.
 
Mamy wiele powodów do zadowolenia. Zawodnicy chwalą organizację imprezy, ale znajdują też powody do narzekań. Nie ukrywamy, że podczas biegu finałowego trochę zaspaliśmy z pewnymi rzeczami – szczerze przyznają organizatorzy – i stąd zapewne niezadowolenie niektórych. Nauka ta jednak na pewno nie pójdzie w las, obiecujemy poprawę.
 
A najbliższa okazja by sprawdzić organizatorów już w środę, 23. listopada. Wtedy przewidziana jest 3. runda ŁLK. Więcej informacji na temat tej imprezy na stronie www.reventon.net.pl oraz pod numerem telefonu (42) 279 79 00.
 
 
Oficjalne wyniki 2. rundy Łódzkiej Ligi Kartingowej:
1    Tomasz Stręgiel          25
2    Mikołaj Marczyk            22
3    Maciej Kupś                  20
4    Jakub Kiełbasa            18
5    Michał Stankiewicz      16
6    Artur Pel                         15
7    Arkadiusz Małecki        14
8    Krzysztof Walas            13
9    Sebastian Marciniak   12
10    Paweł Falczewski      11
11    Piotr Malczewski        10
12    Krzysztof Nowak           9
13    Robert Wojnowski       8
14    Mateusz Niebelski       7
15    Jarosław Kobylarczyk  6
16    Krzysztof Kowalski       5
17    Bartosz Pyciarz             4
18    Jakub Pawlak               3
19    Łukasz Kleszczyński    2
20    Maciej Głuszczak          2
21    Tomasz Michoń            2
22    Krzysztof Zacharski       0
23    Sławomir Lechwar       0
24    Michał Kwieciński         0
25    Marek Opuchowski       0
 
Klasyfikacja generalna po 2 rundach:
1    Mikołaj Marczyk              47
2    Maciej Kupś                   42
3    Jakub Kiełbasa             36
4    Arkadiusz Małecki         34
5    Michał Stankiewicz       30
6    Tomasz Stręgiel            25
7    Piotr Malczewski           22
8    Krzysztof Kowalski        21
9    Jarosław Kobylarczyk   19
10    Sebastian Marciniak   18
11    Łukasz Kleszczyński   17
12    Paweł Falczewski        16
13    Artur Pel                         15
14    Bartosz Pyciarz             14
15    Tomasz Michoń            13
16    Krzysztof Walas            13
17    Krzysztof Zacharski       9
18    Krzysztof Nowak            9
19    Robert Wojnowski        8
20    Łukasz Socha               8
21    Mateusz Niebelski       7
22    Łukasz Michalski         7
23    Jerzy Kobylarczyk         4
24    Marek Opuchowski     3
25    Jakub Pawlak              3
26    Maciej Głuszczak        2
27    Sławomir Lechwar     0
28    Michał Kwieciński       0
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,