REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejni rozbojarze ujęci

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju na 65-letnim mieszkańcu Aleksandrowa Łódzkiego. Jeden z zatrzymanych to nieletni w wieku 16 lat pochodzący z Aleksandrowa Łódzkiego, drugi w wieku 29 lat jest mieszkańcem Konstantynowa Łódzkiego. Obaj odpowiedzą za rozbój – dorosłemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności, nieletni odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia 2011 r. około godz. 20:11 w Aleksandrowie Łódzkim przy ul. Warszawskiej. Do idącego chodnikiem mężczyzny podeszło dwóch mężczyzn, którzy zaczepili go pytając o papierosa. Gdy spotkali się z odmową jeden z nich uderzył głową w klatkę piersiową pokrzywdzonego a następnie już wspólnie z kompanem zaczęli kopać ofiarę po całym ciele. Z podręcznej torby zabrali ofierze paczkę papierosów, a z kieszeni spodni portfel z pieniędzmi w kwocie 17,80 zł. Następnie jak gdyby nigdy nic spokojnie odeszli z miejsca zdarzenia. Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci zaalarmowani przez osoby postronne. Zabrali pokrzywdzonego do radiowozu, by wspólnie z nim opatrolować teren pod kątem ujawnienia i rozpoznania oprawców. Wspólne działania zakończyły się zatrzymaniem obu mężczyzn. Dodatkowo u 29-latka policjanci znaleźli skradzione przedmioty. W chwili zatrzymania mężczyźni byli nietrzeźwi – nieletni miał ponad 3 promile alkoholu, 29 -latek ponad 2 promile. Dodatkowo policjanci będą prowadzić czynności ustalające w jakich okolicznościach doszło do upicia się nieletniego, kto zakupił lub dostarczył nieletniemu alkohol.

Do podobnego zajścia doszło niedawno również w Zgierzu. 13 sierpnia około godz. 22:10 przy ul. Szerokiej mężczyźni w wieku 20 i 36 lat napadli na 74-mężczyznę. Również szybko zostali ujęci.
 

Inne

Ciekawe artykuły