REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Moja droga do przyszłości – nowy projekt Starostwa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgierzu zdobyło środki unijne na realizację projektu pod tytułem „Moja droga do przyszłości”, adresowanego do pełnoletnich, nieaktywnych zawodowo, uczących się wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin zastępczych.

Za kwotę prawie 750 tys. zł (666.720 zł to dotacja z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a pozostała część pochodzi ze środków budżetowych Powiatu Zgierskiego) dla 33 osób zorganizowane zostaną warsztaty z trenerem zawodu, który pomoże uczestnikom projektu zgłębić tajniki technik aktywnego poszukiwania pracy, autoprezentacji, umiejętności komunikacyjnych, tworzenia dokumentów aplikacyjnych i metod walki ze stresem. Ten ostatni aspekt warsztatów z pewnością przyda się młodym ludziom, ponieważ kolejnym z planowanych wyzwań, będzie darmowy kurs na prawo jazdy wraz z opłaconym egzaminem. Bardziej odprężający wydaje się przewidziany we wrześniu dwutygodniowy obóz języka angielskiego w Zakopanym.

Ofertę projektowych założeń zamyka możliwość doposażenia mieszkania w sprzęt RTV i AGD o wartości około 5 tys. zł na osobę.

Uczestnictwo w tym projekcie daje naprawdę duże możliwości usamodzielnienia się, zwiększa szanse naszych podopiecznych na rynku pracy i uczy ich zachowań obowiązujących w dorosłym życiu – mówi Dyrektor PCPR Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność