REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejny nieletni w rękach zgierskich policjantów

Zgierscy policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich zatrzymali 13-latka, który ukradł ze sklepu 600 zł. Część skradzionych pieniędzy udało się odzyskać.

Do kradzieży doszło 21 czerwca 2011 r. w jednym ze sklepów mieszczących się przy ul. Dąbrowskiego w Zgierzu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że rankiem do sklepu wszedł mały chłopiec w wieku około 11–12 lat, który wykorzystał chwilową nieuwagę pracowników i zabrał z półki pod ladą pieniądze w kwocie 600 zł. Zaraz po tym szybko wybiegł ze sklepu.

Policjanci dysponując szczątkowym rysopisem wyglądu sprawcy i na podstawie własnego rozpoznania wytypowali, iż najprawdopodobniej sprawca kradzieży jest 13-letni chłopiec mieszkaniec Osiedla Przybyłów. W związku z tym udali się do miejsca zamieszkania chłopca, gdzie w rozmowie z matką nieletniego ustalili, że jej syn wychodził rano z domu, ale już powrócił i aktualnie na prośbę matki poszedł do sklepu zrobić zakupy. Po chwili do mieszkania wszedł 13–latek. Zaskoczony wizytą  policjantów nieletni przyznał się do kradzieży pieniędzy i dobrowolnie oddał 250 zł tłumacząc, że tylko tyle mu pozostało.

Nieletniego przewieziono do zgierskiej komendy i wykonano z jego udziałem czynności procesowe. Materiały w sprawie nieletniego zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Zgierzu z wnioskiem o rozpatrzenie.

Inne

Ciekawe artykuły