REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejny trzeźwy poranek w Zgierzu

11 kwietnia w godzinach porannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu wzięli udział w akcji „Trzeźwy Poranek”. W sumie ustawiono 5 punktów kontrolnych, a w działaniach brało udział 10 funkcjonariuszy.

Łącznie przebadano 845 kierujących, ujawniono 4 kierujących w stanie po użyciu alkoholu (do 0, 25 mg/l) po  i  1 w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,25 mg/l). W pięciu przypadkach zatrzymano prawa jazdy – poinformowała Liliana Garczyńska, oficer prasowy KPP w Zgierzu.  

Od stycznia policjanci z terenu województwa łódzkiego moją do dyspozycji nowe narzędzie do walki z pijanymi kierowcami. AlcoBlow to bezdotykowy tester, który wystarczy przystawić  do ust osoby badanej. Sam w sobie wynik takiego badania nie jest wiążący. Jeśli jednak okaże się pozytywny – następuje dokładne badanie alkomatem. 
 
Dzięki takim rozwiązaniom policjanci są w stanie przebadać o wiele więcej osób niż byłoby to możliwe w przypadku korzystania jedynie z tradycyjnych alkomatów. 
 
Pomysł nie wszystkim się jednak podoba. I to nie tylko samym kontrolowanym. 
 
Świetny pomysł…korki na pół miasta, jak nie dalej. Ponad 40 minut dzisiaj się do Łodzi przebijałem, na zajęcia się spóźniłem…a to po prostu zwykła akcja policji –  pisze internauta na naszym form internetowym o swojej drodze do Łodzi. 
 
Podobne akcje przeprowadzano w powiecie zgierskim m.in. 13 stycznia i 14 lutego 2011 r. Mają one przestrzec kierowców przed myśleniem, że spożywanie alkoholu poprzedniego wieczoru oznacza bycie trzeźwy o świcie. Metabolizm każdego człowieka jest inny, wiadomo jednak że w nocy procesy w organizmie zachodzą wolniej. Dlatego rankiem we krwi wciąż mogą znajdować się promile. 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność