REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolektory słoneczne będą podgrzewały basen miejski

 Władze Zgierza postanowiły oszczędzić na ogrzewaniu. Pomóc ma w tym zainstalowanie kolektorów słonecznych na budynku basenu miejskiego przy ul. Leśmiana. Jest to obiekt, w którym koszty ciepłej wody są najwyższe. Ogromne jej ilości pochłania wypełnienie niecki basenowej i korzystanie z natrysków.

W sfinansowaniu przedsięwzięcia pomoże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Łodzi, którzy przyznał Zgierzowi dotację w wysokości 313,6 tys. zł, co stanowi 80 procent wartości inwestycji.

Gmina przystąpi do montażu kolektorów słonecznych na budynku basenu w październiku br. Gotowa instalacja ma zostać oddana do użytku do końca 2010 roku.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,