REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ogień w sercu ZgierzaVI. Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” już wkrótce rozgrzeje filmowe serce Zgierza. Jak zwykle najcieplej (choć pewnie bez kocy się nie obejdzie) będzie przy ulicy Mielczarskiego 1, czyli w Miejskim Ośrodku Kultury i w Klubie AgRafka. Organizatorzy – wspomniani powyżej – oraz Teatr Art. 51 co roku dbają, by koniec wakacji był godny zapamiętania. Tym razem – dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytuty Sztuki Filmowej PISF – filmowe noce trwają całe wakacje. Wkrótce zakończy się czwartkowy cykl filmowy w Muzeum Miasta Zgierza, ale już w piątek 27 sierpnia uroczyście otwarty zostanie VI. „Ogień w głowie”.

Organizatorzy zdradzili nam, że oprócz atrakcji filmowych, w tym roku zapewniają wyjątkowo dużą dawkę muzyki. W piątek w ogrodzie MOK zabrzmi radosna, okołofolkowa muzyka zespołu Nowica 9 (z Nowicy w Beskidzie Niskim) w towarzystwie obrazów Krzysztofa Owczarka, który przybywa ze specjalnym projektem żywych wizualizacji „Cinemanual” (autor współpracował m.in. z Kiniorem, Hey, Lao Che, Myslovitz). Zanim jednak oddacie się uciechom ciała i ucha, znajdziecie w piątkowym programie trochę bodźców dla oka. Jak zwykle „Ogień w głowie” zainauguruje wystawa w Galerii Sztuki MOK. Tym razem zobaczycie cykl grafik, które pojawiły się na okładkach dwumiesięcznika „Obywatel”. Po wystawie zaplanowany jest pokaz kanadyjskiego filmu „Kultura Remixu” w reżyserii Brett’a Gaylor’a (info o filmie na stronie: http://alterkino.org/?s=kultura+remixu).

Po raz kolejny organizatorzy nie zapominają o najmłodszych kinomanach. W sobotę o 14.00 rozpocznie się filmowy piknik dla całych rodzin. Na najmłodszych czekają projekcje filmowe, wielkie malowanie scen z „Akademii Pana Kleksa” czytanej przez aktorów, wata cukrowa i dużo świetnej zabawy. Ci, którzy docenią urok ogrodu powinni zostać w nim dłużej, bo już o 18.00 zagra Kapela Bałucka, która bezbłędnie bawi melomanów w każdym wieku. Atrakcji sporo, ale te najważniejsze rozpoczną się dopiero po zachodzie słońca. Wtedy to rozpocznie się konkurs filmowy. Na filmowców-amatorów czekają nagrody, w tym nagroda publiczności. A publiczność „ogniowa” znana jest z pełnej mobilizacji. Pewnie i w tym roku nie zabraknie tłumów uzbrojonych w koce, śpiwory i coś rozgrzewającego. Warto, bo filmowa noc skończy się grubo po północy. Zanim jednak poznamy Grand Prix tegorocznego konkursu, niecodzienny performance muzyczny zaprezentuje znany z amatorskich produkcji filmowych – Michał Ligocki.

Do grona Jury zaproszeni zostali: Agnieszka Bąk, Magdalena Nieć i Mariusz Palej.

Oczywiście nie zabraknie ognia. Nie tylko ognisko ogrzewać będzie zgierską publiczność. By rozpalić wyobraźnię widzów, wszyscy uczestnicy festiwalu wypuszczą w niebo 200 podniebnych lampionów ( http://www.podniebnelampiony.pl ).

Do zobaczenia!

OGIEŃ W GŁOWIE 2010 – PROGRAM *

27 sierpnia (piątek)

18:00 – otwarcie VI. OPFA „Ogień w głowie”

– wystawa grafik – okładki czasopisma OBYWATEL (Galeria Sztuki;
Miejski Ośrodek Kultury)

19:00 – pokaz filmu „Kultura Remixu” (Kino Buch, strych MOK)

21:00 – koncert zespołu Nowica 9 + wizualizacji „Cinemanual” (ogród MOK)

 

28 sierpnia (sobota)

14:00 – piknik rodzinny (ogród MOK) – w programie m. in.zabawy plastyczne, „Aktorzy czytają dzieciom”

18:00 – koncert plenerowy – Kapela Bałucka (ogród MOK)

19:00 – pokaz filmów pozakonkursowych (Kino Buch, strych MOK)

20:00 – oficjalne otwarcie konkursu (ogród MOK)

20:15 – pokaz filmu warsztatowego „Skóra”

20:30 – konkurs filmowy

w przerwie ok. 22.00 – wielki odlot z ogniem

ok. 23:30 – recital muzyczny Michała Ligockiego (Kino Buch)

ok. 24:00 – ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród

 

*(organizatorzy zapewniają sobie prawo do zmian w programie)

 

 

Inne

Ciekawe artykuły