REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koncert Ave Maria po raz drugi – 21.09.2014

Zapraszamy na drugi koncert sakralny z cyklu Ave Maria. 21 września 2014 roku o godz. 19.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Zgierzu usłyszymy najpiękniejsze arie w interpretacji Aleksandry Drzewickiej, Małgorzaty Kulińskiej i Andrzeja Niemierowicza. Solistom przy fortepianie towarzyszyć będzie Mariusz Drzewicki. W koncercie zaprezentują się także uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Zgierzu. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Poniżej zamieszczamy informacje o karierze artystycznej solistów.

Aleksandra Drzewicka – sopran

Solistka Teatru Muzycznego w Łodzi od 2004 roku. Wystąpiła m.in. w przedstawieniach Wiktorii i jej huzara P. Abráhama (Wiktoria i Riquette), Orfeusza w piekle J. Offenbacha (Wenus), Skrzypka na dachu J. Bocka (Chawa i Hudł), Porwania Sabinek F. Schöntana i J. Tuwima (Anulka), Can-Cana C. Portera (Maria), Księżniczki czardasza E. Kálmána (Anastazja), Krainy uśmiechu (Mi) i Wesołej wdówki F. Lehára (Walentyna i Sylviana), a także Czarodziejskiego fletu W. A. Mozarta (Papagena).W spektaklu Tomasza Koniny Być jak Callas grała rolę wolontariuszki Veroniki, w najnowszej premierze teatru – musicalu L. Bernsteina Wonderful Town – występuje w roli Helen Wade. Gra także w przedstawieniach dla dzieci i licznych koncertach. W swoim repertuarze ma również arie operowe oraz partie sopranu w dziełach oratoryjnych. Z zespołem Teatru Muzycznego w Łodzi bierze udział w tournées po Austrii, Belgii i Niemczech.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (dyplom w 2002 r. w klasie prof. Delfiny Ambroziak). Dwukrotnie brała udział w kursach wokalnych w Dusznikach Zdroju u prof. Gerharda Karhy’ego.

 

Małgorzata Kulińska – sopran

Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno- Aktorskiego uzyskując tytuł magistra sztuki. Od roku 2000 do 2005 była solistką Teatru Muzycznego w Łodzi. W latach 2004 – 2012 pracowała na stanowisku solistki Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 2003 roku jest solistką Polskiej Opery Kameralnej z którą koncertuje w Polsce i za granicą. Występowała w Niemczech, na Litwie, w Brukseli. Dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Małgorzata Kulińska-Kocoń zapraszana jest do prowadzenia wokalnych kursów mistrzowskich oraz do udziału w jury konkursów artystycznych.

 

Andrzej Niemierowicz – baryton

Jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych. Przez całą swoją karierę artystyczną związany z Teatrem Wielkim w Łodzi. Współpracował z Operą Narodową, Operą Krakowską, Operą w Bydgoszczy, Operą Bałtycką, Operą na Zamku w Szczecinie i niemal ze wszystkimi filharmoniami w Polsce. Od 20 lat jest solistą Polskiej Opery Kameralnej. W swoim repertuarze posiada niezliczone partie operowe i operetkowe kompozytorów takich jak: W. A Mozart, P. Czajkowski, G. Puccini, G. Verdi, S. Moniuszko, G. Rossini, E. Kalman, F. Lehar. Od 10 lat pedagog, współpracujący z Akademią Muzyczną w Łodzi.

 

Mariusz Drzewicki – fortepian

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego. Obecnie posiada stopień doktora habilitowanego i pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Fortepianu macierzystej uczelni. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u tak wybitnych pianistów, jak Wiktor Mierżanow i Rudolf Buchbinder. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu, Yamaha Music Fundation of Europe i Stiftung für Internationale Meisterkurse für Musik Zürich. W 1995 roku brał udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Mariusz Drzewicki od wielu lat prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Rosja, Austria, Szwecja, Łotwa, Wielka Brytania). Występował na wielu festiwalach, m.in. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, Polnische Tage in Darmstadt, Dniach Kultury Polskiej w Tobolsku, Międzynarodowym Festiwalu im. Józefa Hofmanna w Nałęczowie. Wielokrotnie koncertował w domu urodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Współpracował z Narodowym Baletem Łotewskim w produkcji przedstawienia baletowego opartego na muzyce Fryderyka Chopina, którą wykonywał również w ramach współpracy z Teatrem „Sabat” Małgorzaty Potockiej.

Od wielu lat występuje ze skrzypkiem Łukaszem Błaszczykiem, wykonując muzykę kameralną. Wspólnie dokonali także prawykonania Concertina na skrzypce, fortepian i orkiestrę symfoniczną Zdzisława Szostaka z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją kompozytora.

Pianista dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz telewizji holenderskiej i łotewskiej. Na rynku niemieckim ukazała się jego płyta z muzyką Fryderyka Chopina: CD (1999) W 2010 roku zrealizował płytę DVD z utworami Chopina. W 2012 wydał płytę CD z kompozycjami Izaaka Albeniza.

Patronat nad koncertem objęła Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek. Wstęp wolny!

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.