REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Konferencja pod hasłem Ślady i dowody w internecie

 W dniach 18 – 19 w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się konferencja pod hasłem „Ślady i dowody w Internecie”, którą zorganizował Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Celem konferencji było rozwijanie prawidłowej współpracy pomiędzy ISP – Internet Service Provider czyli dostawcami Internetu i ICP – Internet Content Provider czyli dostawcami treści do internetu, a organami ścigania w oparciu o obowiązujące prawo.

Uczestnicy zostali także zapoznani z obowiązującym prawem krajowym oraz implementowanym prawem Unii Europejskiej w zakresie współpracy pomiędzy ISP i ICP. Przedstawiono również dobre wzorce współpracy w oparciu o przeprowadzone sprawy operacyjne i procesowe. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele QXL Poland Sp. z o.o. – portal aukcyjny Allegro.pl, Procertiv Sp. z o.o, portalu społecznościowego Nasza Klasa Sp. z o.o, i BRE Bank SA, a także prokuratorzy z terenu województwa łódzkiego i policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Łódzkiego Garnizonu Policji. 

Konferencję 18 stycznia o godzinie 9 otworzył uroczyście Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Marek Działoszyński. Inspektor Działoszyński podkreślił jak wielką rolę w naszym codziennym życiu odgrywa obecnie internet i jak ważne jest abyśmy czuli się bezpiecznie w sieci. Komendant Wojewódzki podziękował także podmiotom zewnętrznym za dotychczasową owocną współpracę z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i wręczył im pamiątkowe tabliczki z logo KWP Łódź. 
 
W czasie dwudniowych obrad uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wykładów przygotowanych przez prelegentów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, portalu aukcyjnego Allegro.pl, portalu społecznościowego „Nasza Klasa”, BRE Bank SA i Procertiv Sp. z o.o. Omówiono i dyskutowano między innymi nad: podstawami prawnymi współpracy organów ścigania z ISP i ICP, możliwościami pozyskiwania informacji z sieci, zasadami działania Działu Bezpieczeństwa Grupy Allegro i przykładami oszustw na portalu Allegro, metodami zabezpieczania śladów cyfrowych, badaniami i analizą zapisów wideo z rejestratorów DVR, zasadami działania Działu Bezpieczeństwa Naszej Klasy i przykładami oszustw na tym portalu, śladami cyfrowymi przechowywanymi przez mbank.pl i sposobem przekazywania ich organom ścigania w oparciu o obowiązujące prawo, a także nad art.106 A ust. 3 Prawa Bankowego jako narzędzia w zwalczaniu oszustw.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają