REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koniec remontu wieży kościoła św. Katarzyny

Zakończył się przewidziany na ten rok etap remontu attyki wieży kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu. W sobotę 14 grudnia 2013 r. przy pomocy dźwigu demontowano platformę roboczą. Aktualnie prowadzone są pozostałe prace przy demontażu rusztowań. 

Jeśli warunki atmosferyczne nie przeszkodzą, myślę że uda się do Świąt uprzątnąć teren, tak aby czynne było główne wejście do kościoła – mówi ks. Andrzej Chmielewski, proboszcz parafii św. Katarzyny. 

Początkowo zakładano, że remont pochłonie 145 tys. zł z czego połowę zapewniła parafia, a drugą połowę Urząd Miasta Zgierza, jako że obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. Jednak ostatecznie koszty wzrosły do 210 tys. zł. Nadwyżkę pokrywa wyłącznie parafia, a płatności rozłożone są w czasie. 
 
Okazało się że cztery wieżyczki okalające główną wieżę i ich podstawy były w o wiele gorszym stanie niż można się było spodziewać – mówi ks. Andrzej Chmielewski, który dwukrotnie był na rusztowaniach, aby osobiście przyjrzeć się pracom. – Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony i nawet dumny z efektów – dodaje.
 
Kiedy możemy sie spodziewać kolejnych etapów remontu, być może z adaptacją wieży do funkcji platformy widokowej? – Oczywiście, jeśli sie powiedziało "A" nie można na tym zakończyć. Kontynuacja na pewno będzie, jednak kiedy to nastąpi zależy od tego jakie uda się uzyskać środki oraz do jakich dojedziemy porozumień chociażby pomiędzy miastem a radą parafialną – mówi ks. proboszcz. 

Inne

Ciekawe artykuły