REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowe policyjne ambulanse również dla zgierskiej policji

Wkrótce do łódzkich jednostek policji, także w Zgierzu trafią nowe policyjne furgony. Ich zakup został sfinansowany w ramach projektu "Bezpieczne drogi województwa łódzkiego".

Projekt został złożony do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007-2013 w ramach Osi Priorytetowej I. Infrastruktura transportowa – Działanie I.1 Drogi w dniu 27.02.2009 r. Po pozytywnej ocenie formalnej i merytorycznej  został wpisany na listę rezerwową, a umowa o dofinansowanie została podpisana 05.10.2011r. Całkowita wartość projektu to 11.999.290,02 zł, z czego 8.999.467,52 zł to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostałe 2.999.822,50 zł to środki budżetu państwa. Realizowany jest w partnerstwie z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. 

W ramach tego projektu zakupionych zostało m.in.  7 samochodów furgon w wersji ambulans pogotowia ruchu drogowego „APRD”.

Są to fiaty ducato typ 250 o mocy silnika 150 KM i wartości jednostkowej 351 288,00 złotych. W najbliższych dniach trafią do KPP w Kutnie, Zgierzu, do Komisariatu Autostradowego Policji oraz 4 furgony do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi. Ambulanse Pogotowia Ruchu będą służyły policjantom przy zabezpieczaniu wypadków drogowych. Nowe furgony to radiowozy w srebrno-niebieskich barwach z zainstalowanymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi oraz systemem łączności, dzięki któremu bez problemu policjanci będą mogli połączyć się z oficerem dyżurnym.
 
Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia będą mieli do dyspozycji dodatkowe reflektory, które odpowiednio oświetlą okolice wypadku. Na każdym z ambulansów dodatkowo zamontowano duży trójkątny znak z napisem „UWAGA WYPADEK”, który pozwoli kierowcom dostrzec zdarzenie drogowe i utrudnienia już z kilkuset metrów.Każdy furgon wyposażony jest w biurka i urządzenia wielofunkcyjne z drukarką, ksero i skanerem. Znajduje się tam również miejsce na alkomat do badania kierowców. Dzięki zainstalowanym transformatorom mocy wszystkie urządzenia znajdujące się w furgonach będzie można zasilić w energię elektryczną bez konieczności szukania zewnętrznego źródła zasilania. APRD wyposażone są w przenośne znaki drogowe, które w momencie zabezpieczania miejsca wypadku policjanci będą mogli ustawić nie tylko po to, aby ostrzec kierowców o niebezpieczeństwie i konieczności ograniczenia prędkości, ale również po to, by wytyczyć objazdy. Tym samym utrudnienia staną się mniej dokuczliwe dla kierowców, a policjanci będą mieli większą swobodę przy zabezpieczeniu i ustalaniu przyczyn zdarzenia. W każdym ambulansie znajduje się także sprzęt medyczny do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Inne

Ciekawe artykuły