REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koniec z zalewaniem szpitala

Choć remont ul. Parzęczewskiej odbywa się na odcinku zaledwie 165 metrów, będzie miał dla miasta duże znaczenie. Ulica zyska nową nawierzchnię i nowy wygląd. Zapewni również właściwy dojazd do szpitala wojewódzkiego. Wykonanie zaś kanalizacji deszczowej z prawdziwego zdarzenia wyeliminować ma problem z jego podtopieniami. Wcześniej niemal zawsze po każdej ulewnie zalewany był wjazd do szpitala, jak również niekiedy sam budynek. Zdarzały się sytuacje, że woda zalewała silniki karetek czy autobusów. Teraz ma się to skończyć.

Wykonywane roboty drogowo-sanitarne odbywają się w ramach I etapu inwestycji, jaką jest przebudowa ul. Parzęczewskiej i ul. Targowej w Zgierzu. Złożony przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu wniosek o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2001 otrzymał pozytywną ocenę formalną i merytoryczną, ale nie znalazł się na liście rankingowej z powodu wyczerpania puli środków finansowych.

Zarząd Powiatu Zgierskiego postanowił jednak zrealizować ze środków własnych na razie przebudowę odcinka od Szpitala Wojewódzkiego do wysokości bloku 26 – mówi Małgorzata Tomczuk, rzecznik Starostwa Powiatowego w Zgierzu, które zleciło prace.

Realizowana obecnie inwestycja poprawi bezpieczeństwo komunikacyjne, zarówno pieszych, jak i pojazdów. Remont nawierzchni jezdni oraz ciągów pieszych ułatwi dojazd do szpitala i poprawi walory estetyczne miasta. Należy podkreślić, że przebudowa odwodnienia przyspieszy odprowadzanie wód opadowych z powierzchni pasa drogowego, co jest niezwykle istotną kwestią w obliczu częstych podtopień Oddziału Ratunkowego oraz wjazdu dla karetek pogotowia – wyjaśnia Małgorzata Tomczuk.

Na czas remontu zorganizowano objazd ulicami: Gałczyńskiego – Tuwima – Staffa – Parzęczewska. Jedną częścią jezdni na remontownym odcinku przejeżdżać mogą tylko pojazdy uprzywilejowane oraz autobusy miejskie. Kierowcy nie chcą jednak korzystać z długiego objazdu i często decydują się na łamanie przepisów. Dodatkowo narzekają na słabe oznakowanie objazdu.

Samo skrzyżowanie ulic Gałczyńskiego i Parzęczewskiej na remont musi jeszcze poczekać. Jego przebudowa kosztowałaby około 5 mln zł. Na realizowaną obecnie inwestycję powiat przeznaczył 1,4 mln zł.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a