REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Samoloty, helikoptery, wiatrakowce i najpiękniejsze ciężarówki Europy – wszystko razem

W czwartek rano – o godz. 10:00 w serwisie Scanii w Rzgowie pod Łodzią będzie można na chwilę zobaczyć najpiękniejsze pojazdy ciężarowe i dostawcze Europy. Pojazdy przybędą tu po drodze na zlot Master Truck, który odbędzie się w dniach 15-16-17 lipca w Opolu. Następnie ruszą kolorowym konwojem na zlot. Samochody będą miały pod Łodzią przerwę w podróży z Gdańska, gdzie przybyły z Finlandii i Szwecji. Pośród nich znajdą się:

  • Scania "Gunfighter" firmy Kulietus Auvinen z Finalndii
  • Scania "Zeus" firmy Rajala Trans z Finalndii
  • Scania "Las Vegas" z firmy Pierre Hall Transport ze Szwecji
  • Scania R500 "Eagle" z firmy Peter Kjellvas Transport AB ze Szwecji
  • Mercedes Benz Sprinter "Thor" z firmy Rajala Trans z Finalndii
  • Scania "Pink Panther" z firmy SCS z Finlandii

Wszystkie samochody są zmodyfikowane – pomalowane, zrobione skórzane tapicerki we wnętrzach, wyposażone w kosztowne, dodatkowe akcesoria (chrom, aluminium i polerowana stal), ozdobione aerografem w motywy inspirowane filmami, legendami i czym tylko wyobraźnia pozwala. Są to mistrzowie europejskiego tuningu ciężarowego, zajmujący pierwsze miejsca na najbardziej prestiżowych zlotach w całej Europie.

Do skandynawskich gości dołączą się tuningowane pojazdy z Polski i rozpocznie się prawdziwy konwój wiodący na zlot Master Truck. Pojazdy wspólnie ruszą drogą A1 w kierunku Piotrkowa, a następnie do Częstochowy i Opola. Towarzyszyć im będzie ekipa TV programu "Na Osi". Pojadą przez Częstochowę i Lubliniec, w których to miastach będzie zorganizowany pilotaż, który przeprowadzi ciężarówki przez wszystkie newralgiczne punkty. Zresztą konwój będzie przez cały czas zabezpieczany i "trzymany" w szyku przez profesjonalną firmę assistance, której pojazdy również są tuningowane. Na pewno będzie to niezwykle widowiskowe zarówno z przysłowiowego lądu jaki z powietrza – mówi Aleksandra Donocik z Telewizyjnego Studio BRAWO.

Na rogatkach Opola na konwój oczekiwać będzie Policja (współorganizator imprezy) oraz Inspekcja Transportu Drogowego (patron honorowy imprezy) i wspólnie przejadą przez miasto aż na teren lotniska. Zlot oficjalnie rozpocznie się w piątek 15 lipca, ale od czwartku będą już maszyny i pojazdy zagraniczne – dojadą też ciężarówki z Niemiec, Norwegii, Czech i Słowacji.

Organizowany od 7 lat zlot gromadzi ponad 200 najpiękniejszych tuningowanych "TIR-ów" z całej Europy. Z uwagi na fakt, że co roku w zlocie uczestniczy coraz większa liczba pojazdów, zlot został przeniesiony na autodrom Delta, znajdujący się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi. Zmiana lokalizacji zainspirowała organizatorów do których zalicza się również stacja TVN Turbo, do rozszerzenia formuły zlotu, toteż po raz pierwszy zjazdowi ciężarówek towarzyszyć będzie pokaz maszyn budowlanych oraz powietrznych. Do udziału w pikniku lotniczym zgłosili się producenci i dystrybutorzy samolotów, śmigłowców, szybowców, małych helikopterów i wiatrakowców. Z bliska będzie można obejrzeć zarówno te maszyny jak i sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Aeroklubnu Opolskiego. Ponadto zarówno w sobotę jak i w niedzielę zostaną zorganizowane pokazy gaszenia ognia z powietrza przez samolot – Dromader i helikopter.

Zlot Master Truck to oczywiście przede wszystkim rozrywka i możliwość zobaczenia na żywo pojazdów, jakie w normalnych warunkach nigdy do naszego kraju nie zajeżdżają.

Negocjacje z ich właścicielami rozpoczynają się jeszcze na wiele miesięcy przed zlotem, a do udziału w imprezie zachęca się ich niejednokrotnie nawet latami. Jednakże, jako producenci programu o tematyce transportowej, staramy się niejako przy okazji uświadomić szerokim kręgom społecznym jak ważną gałęzią życia jest transport kołowy oraz jaki może być fascynujący – mówi Aleksandra Donocik.

Jeden z kierowców pewnej pięknie wytuningowanej ciężarówki, na pytanie o to, co najfajniejszego jest w zlocie Master Truck, odpowiedział: „to, że przychodzą nas oglądać i zachwycają się naszymi autami ludzie, którzy nienawidzą nas na drogach”.

Inne

Ciekawe artykuły