REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Konkurs Aktywne Miasto

Polska staje się coraz częściej areną ważnych międzynarodowych wydarzeń sportowych. W polskich miastach dynamicznie rozwija się infrastruktura sportowa, powstają kolejne stadiony, profesjonalizują się rozgrywki sportowe. Czy na pewno jednak w ten sposób budujemy zdrowe i aktywne społeczeństwo? Czy też potrzeba czegoś więcej? 

Od 4 października trwa Konkurs ‘AKTYWNE MIASTO’ dla miast aktywnych w sferze sportu i rekreacji. Celem I edycji Konkursu jest nagrodzenie miast promujących zdrowy styl życia, rekreację i sport amatorski. 

Walka o statuetkę AKTYWNEGO MIASTA rozpoczęła się na dobre! Konkurs cieszy się rosnącym zainteresowaniem, pierwsze miasta zgłosiły już swoje kandydatury, opisując  ciekawe i kreatywne działania promujące sport, rekreację i wszelką aktywność ruchową. Konkurs AKTYWNE MIASTO ma na celu rozwijanie świadomości korzyści wynikających z uprawiania sportu w każdej postaci. Co istotne, dotyczą one nie tylko mieszkańców, ale także samych miast, które uzyskując miano AKTYWNEGO MIASTA, kształtują swój pozytywny wizerunek. AKTYWNE MIASTO to inicjatywa oparta na idei promocji aktywnego stylu życia, aktywizacji społeczeństwa i integracji różnych środowisk.
 
Do grona Ekspertów, którzy rozstrzygną losy miast konkursowych dołączyli: Magdalena Nelke, Magdalena Florek oraz Marzena Bogdanowicz. Wśród Przyjaciół Konkursu znalazł się złoty medalista olimpijski i wielokrotny medalista Mistrzostw Świata Szymon Ziółkowski. Oficjalnymi partnerami Konkursu są m. in. Europejski Instytut Marketingu Miejsc BestPlace oraz Press Service Monitoring Mediów. Patronat medialny nad Konkursem objęli m.in. Rzeczpospolita, Body Life, Radio PiN oraz portale Sport.pl i Aktywni.pl, zaś jego oficjalnym audytorem jest firma Deloitte.
 
Wszystkie miasta chętne do zdobycia tytułu AKTYWNEGO MIASTA na przesłanie zgłoszenia mają czas do końca stycznia 2011 roku. Zakończenie I edycji Konkursu odbędzie się podczas uroczystej Gali w marcu 2011 roku, w trakcie której Laureatom zostaną przyznane Certyfikaty, Statuetki i Wyróżnienia.
 
Organizatorem Programu i Konkursu AKTYWNE MIASTO jest SPORTWISE GROUP – jedna z najdłużej działających firm branży marketingu sportowego w Polsce, od lat aktywnie promująca ideę rozwoju rekreacji w miastach i promocji miast poprzez sport. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Konkursu pod adresem
 

Inne

Ciekawe artykuły