REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Konkurs im. R. Rembielińskiego – wyniki

Znamy już rozstrzygnięcia tegorocznej edycji Konkursu im. R. Rembielińskiego! Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagród („Przedsiębiorca roku”), ale swojego wyboru ulubionej firmy dokonali też sami zgierzanie („Świadomi w biznesie”). Wręczenie statuetek i wyróżnień nastąpiło w czasie uroczystej gali, stanowiącej część obchodów rocznicy podpisania Umowy Zgierskiej.

Konkursowe jury przyznało nagrody w trzech kategoriach: mikro, mały i średni „Przedsiębiorca roku”. Spośród trzydziestu sześciu zgłoszonych kandydatów, co stanowi drugi wynik w historii konkursu, nagrody otrzymali (odpowiednio): Kangaroo Sp. z o.o., Lemoniada i SAWO. Wyróżnienia (podobnie, w kolejności od mikro do średniego przedsiębiorstwa) odebrali – Foto Studio Paparazzi, Przedszkole Mały Domek oraz Jaszpol.

Firmy z różnych obszarów biznesu
Nagrodzone firmy pochodzą z najróżniejszych, bardzo odległych od siebie, sektorów biznesowych.

  • Rodzaj uprawianego biznesu nie był w tym konkursie żadnym kryterium – wyjaśnia Agnieszka Śmietana, ze Zgierskiego Centrum Obsługi Przedsiębiorców, nadzorująca przebieg plebiscytu. – Dotąd w konkursie startowały głównie firmy usługowe, które znają się wzajemnie, choćby dzięki organizowanym przez ZCOP spotkaniom przedsiębiorców. Ale dzięki poszerzeniu formuły konkursu zgłaszane są firmy z wszelkich obszarów biznesowych.

Ulubioną firmę wyłonili swoimi głosami także mieszkańcy Zgierza – ich wybór padł na Sklep Rybny „Na dołku”. To firma uznana nie tylko w mieście: po świeżo wędzone ryby przyjeżdżają do niewielkiego punktu przy ulicy Długiej smakosze z całego regionu. Głosy mieszkańców w tym plebiscycie oddawane były dwutorowo – przez formularz internetowy, a także na kartach głosowania dostępnych w jednostkach Urzędu Miasta Zgierza – na przełomie lutego i marca.

Konkurs dla młodych – po raz pierwszy
Organizatorzy Konkursu im. Rembielińskiego, po raz pierwszy w tym roku, zaproponowali również zgierskiej młodzieży zachętę do spróbowania swoich sił w zabawie, przypominającej „dorosłą” działalność gospodarczą. Do uczniów zgierskich szkół średnich oraz młodych osób przed ukończeniem 19. roku życia skierowano zaproszenie do utworzenia własnego biznesplanu. Konkurs na pomysł własnej, zupełnie oryginalnej firmy w mieście otrzymał tytuł: „Młodzi w biznesie – mój pierwszy biznes w Zgierzu”. Jego zwycięzcy również nagrodzeni zostali upominkami w czasie uroczystej gali.

Spośród pięciu nagrodzonych projektów (trzy nagrody, dwa wyróżnienia) najwyżej oceniono biznesplan Kacpra Pietrzaka, ucznia I-go LO im. St. Staszica w Zgierzu, za koncepcję utworzenia centrum naprawy oraz konserwacji komputerów i urządzeń peryferyjnych. Warto wspomnieć, że konkurs „Młodzi w biznesie” został powołany do życia po serii spotkań z młodzieżą, w których uczestniczyli przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu.

Szansa dla zgierskich przedsiębiorców
Konkurs im. Rembielińskiego odbywa się w tym roku już szósty raz. To inicjatywa Przemysława Staniszewskiego, Prezydenta Miasta Zgierza, który nigdy nie ukrywał swojego zainteresowania sprawami lokalnych firm.

Zgierscy przedsiębiorcy stanowią jeden z filarów rozwoju naszego miasta. Dlatego staramy się udzielać im jak najszerszego wsparcia, aby osoby prowadzące działalność gospodarczą miały najbardziej komfortowe pole do prowadzenia działalności – mówił Przemysław Staniszewski przed rozstrzygnięciem tegorocznej edycji.

Źródło: miasto.zgierz.pl

Inne

Ciekawe artykuły