REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kredyt czy pożyczka – co lepsze?

Problemy ze spinaniem domowego budżetu narastają zdecydowanie szybciej niż możliwości radzenia sobie z nimi. Czasami pozornie niegroźna awaria samochodu może skutkować rozdmuchanymi wydatkami, które dokonują spustoszenia w rodzinnych finansach. Co robić w takiej sytuacji? Gdzie szukać pomocy? Uwaga wielu osób zwraca się wówczas w stronę oferty banków i firm pozabankowych, proponujących rozmaite formy finansowania. W dzisiejszym artykule przedstawimy dwie opcje finansowania osób prywatnych i przedsiębiorców, jakie dominują na polskim rynku. Kredyt kontra pożyczka – czym się różnią? Jaki produkt niesie więcej zalet dla przeciętnego pożyczkobiorcy?

Kredyt bankowy czy pożyczka pozabankowa – na co się zdecydować?

Kredytu mogą udzielać wyłącznie banki, których obowiązuje ustawa Prawo bankowe. Z kolei pożyczki podlegają pod Kodeks cywilny i stają się domeną firm działających na rynku pozabankowym (chociaż banki również mogą stosować to nazewnictwo). Jakie wady i zalety niesie pozabankowa tania pożyczka online w opozycji do kredytu bankowego? Kredyt w banku przyznawany jest na podstawie oceny zdolności kredytowej przyszłego dłużnika. Jest to produkt celowy, mający za zadanie sfinansować realizację określonych potrzeb (np. zakup samochodu). Przewagą kredytów bankowych pozostaje stosunkowo wysoka kwota finansowania, która nierzadko przekracza 100 tysięcy złotych. Aby otrzymać tak duże pieniądze, kredytobiorca musi wykazać się nienaganną historią spłaty poprzednich zobowiązań i odpowiednio wysokimi dochodami. Konieczne będzie również ustanowienie odpowiedniego zabezpieczenia spłaty, np. w formie zastawu składnika majątku. Wiele osób docenia również możliwość rozłożenia kredytu na kilkadziesiąt spłat ratalnych, co przy wysokich sumach przekłada się na niższe obciążenie miesięczne.
Tanie pożyczka online udzielana przez biuro pożyczkowe nie zostaje jednak w tyle. Trudno nie docenić łatwości jej uzyskania, nawet przez osoby posiadające negatywne wpisy w BIK, lub niemające wysokich dochodów. Minimalne formalności i błyskawiczny czas procedowania wniosku sprawiają, że to właśnie tania pożyczka online stanowi mechanizm szybkiego reagowania na trudne sytuacje życiowe. Co więcej, pożyczki pozabankowe wyróżniają się niedoścignioną przez banki elastycznością przy personalizowaniu warunków umowy do potrzeb pożyczkobiorców. Popularne chwilówki mogą skutecznie podreperować nadwątlony budżet domowy, dając więcej czasu na radzenie sobie z przejściowymi trudnościami.
Decyzja o wyborze konkretnej formy finansowania dowolnego celu powinna opierać się o dogłębną analizę aktualnych ofert. Jeśli potrzebujemy środków w przedziale kilku – kilkunastu tysięcy złotych, tania pożyczka online wydaje się najlepszą opcją. Usługi firm pozabankowych cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ich system transakcyjny nie odbiega pod względem stopnia zabezpieczeń od tych stosowanych przez banki. Klienci doceniają przystępność oferty, atrakcyjne warunki kredytowania, oraz krótki czas wydania decyzji.

Tania pożyczka online – Ekspres Pożyczka

Osoby zainteresowane zaciągnięciem krótkoterminowej pożyczki online kierujemy na stronę eksprespozyczka.pl, gdzie można otrzymać pieniądze w ekspresowym tempie. Ekspres Pożyczka gwarantuje indywidualne podejście do każdego klienta, możliwość przedłużenia terminu spłaty, oraz transfer pieniędzy na konto już w ciągu 15 minut od przekazania pozytywnej decyzji.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a