REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Krótka historia ulicy Długiej

 Obraz Długiej sprzed lat to: sklepy handlowe, cukiernie, duża księgarnia, puby, restauracje, kino. Dziś wygląda ona zupełnie inaczej – spacerując ulicą mijamy banki, których jest coraz więcej, urzędy, instytucje – jest oficjalnie, ale też i nudno.

Żywa niegdyś ulica dziś po południu zamiera. Na witrynach kolejnych punktów pojawia się tabliczka „w trakcie likwidacji”. Wydawało się, że wraz z nadejściem wiosny przybędzie chętnych do wieczornych wyjść „na miasto” tymczasem w maju zamknięto klub Corona na terenie też już byłego kina Luna. Właściciele pubu Trio również rezygnują z prowadzenia usług gastronomicznych. Powodem są wysokie czynsze zbliżone do cen wynajmu w Łodzi oraz brak klientów przez co działalność staje się nieopłacalna.

Przez władze miasta przewinęła się koncepcja przekształcenia ul. Długiej w deptak, na wzór ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Alternatywą dla ruchu samochodowego miała być ul. Dąbrowskiego docelowo połączona z al. Armii Krajowej. Wówczas  ul. Długa uzyskała by funkcję spacerową i handlową. Plany spaliły jednak na panewce, a wokół przybywa coraz więcej banków, biur i firm finansowych. Czy będzie tak jak niegdyś….?

 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność