REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Krótka historia ulicy Długiej

 Obraz Długiej sprzed lat to: sklepy handlowe, cukiernie, duża księgarnia, puby, restauracje, kino. Dziś wygląda ona zupełnie inaczej – spacerując ulicą mijamy banki, których jest coraz więcej, urzędy, instytucje – jest oficjalnie, ale też i nudno.

Żywa niegdyś ulica dziś po południu zamiera. Na witrynach kolejnych punktów pojawia się tabliczka „w trakcie likwidacji”. Wydawało się, że wraz z nadejściem wiosny przybędzie chętnych do wieczornych wyjść „na miasto” tymczasem w maju zamknięto klub Corona na terenie też już byłego kina Luna. Właściciele pubu Trio również rezygnują z prowadzenia usług gastronomicznych. Powodem są wysokie czynsze zbliżone do cen wynajmu w Łodzi oraz brak klientów przez co działalność staje się nieopłacalna.

Przez władze miasta przewinęła się koncepcja przekształcenia ul. Długiej w deptak, na wzór ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Alternatywą dla ruchu samochodowego miała być ul. Dąbrowskiego docelowo połączona z al. Armii Krajowej. Wówczas  ul. Długa uzyskała by funkcję spacerową i handlową. Plany spaliły jednak na panewce, a wokół przybywa coraz więcej banków, biur i firm finansowych. Czy będzie tak jak niegdyś….?

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od