REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kwiatki kontra papierosy z parkowaniem w tle

W dniu dzisiejszym byłam świadkiem, jak rosły funkcjonariusz Straży Miejskiej wyganiał z chodnika pod Domem Kultury w Zgierzu na os. 650-lecia inwalidę na wózku oraz starszą kobietę handlujących kwiatami. Ludzie ci popełnili wykroczenie handlując bez zezwolenia lub w niedozwolonym miejscu – pisze Wanda Kwiatkowska w dniu 13 kwietnia. – Tymczasem parę metrów dalej na chodniku parkowały samochody blokując przejście pieszym, a przy wejściu na rynek młodzi ludzie handlowali papierosami. Czy to orvelowskie-wszyscy są równi, ale niektórzy równiej? – pyta. 

Sprawy jasno i rzeczowo wyjaśnia Stanisław Bednarski, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Zgierzu. – W tym dniu funkcjonariusze musieli podjąć i podjęli interwencję zgłoszoną przez mieszkańca Zgierza (osoba prowadząca legalną działalność gospodarczą, płacąca podatki, utrzymująca się legalnie ze swojej działalności), w stosunku do dwóch osób prowadzących handel w miejscu niedozwolonym tj. do kobiety i do mężczyzny przy SEM ul. Parzęczewska w Zgierzu. Wynikiem tych interwencji było pouczenie tych osób jako sprawców wykroczenia z art. 54 Kodeksu wykroczeń w związku z uchwałą Nr X/79/95 Rady Miasta Zgierza z dnia 30 marca 1995 r. w sprawie prowadzenia handlu okrężnego na terenie miasta Zgierza.
 
Ponadto Stanisław Bednarski zauważa, że teren, o którym pisze czytelniczka jest terenem prywatnym, a właściciel nie określił zasad parkowania pojazdów i Straż Miejska w Zgierzu nie ma podstaw prawnych do podejmowana interwencji w tym przypadku.
 
–  Zastanawiającym jest, że w tym czasie widząc osobę sprzedająca papierosy bez polskich znaków akcyzy nie zgłosiła Pani natychmiast tego faktu interweniującym funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Zgierzu. Jeżeli jako prawa obywatelka miasta posiadając wiedzę o przestępstwie dotyczącym handlu wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy powinna pani złożyć niezwłocznie powiadomienie o popełnieniu przestępstwa, żądając ścigania sprawców – podkreśla zastępca komendanta. 
 
Dodajmy, że Straż Miejska w Zgierzu nie posiada uprawnień do prowadzenia działań operacyjno – rozpoznawczych związanych ze ściganiem tego typu przestępstw, a uprawnione są do tego inne służby. Straż Miejska w Zgierzu wcześniej powiadomiła Komendę Powiatowa Policji w Zgierzu o takiej nielegalnej działalności na wszystkich targowiskach na terenie miasta Zgierza.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,