REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lampa, wazon, świecznik? Nie wyrzucaj! Oddaj do komisu (artykuł sponsorowany)

Monika Sanda, dekoratorka wnętrz i właścicielka sklepu „Dobre Klimaty” w Zgierzu przy ul. Łęczyckiej 10 ma dla mieszkańców naszego miasta ciekawą propozycję. W swoim punkcie postanowiła  prowadzić komis z rzeczami do wyposażenia i dekoracji wnętrz. W ofercie mają znajdować się rzeczy nie tylko rzadkie i niepowtarzalne.
 
 – Pomysł na taki komis wziął się z podróży do Holandii. Bardzo spodobało mi się podejście Holendrów do rzeczy, do domu, do otoczenia. Tam ludzie bardzo przywiązują do tego wagę. Domy są pięknie udekorowane, w oknach zawsze stoją lampy, świeczniki lub wazony – opowiada Monika Sanda. – Holendrzy często zmieniają dekoracje w domu, zmieniają meble ale rzeczy, które juz są zbędne oddają do specjalnych sklepów – Kringloopów. Tam ktoś inny ,po okazyjnej cenie” może je kupić i w ten sposób zyskują nowe życie. Tam się rzeczy nie wyrzuca. Sama nazwa Kringloop oznacza „toczące się koło” czyli  ciągły obieg.
 
Czy uda się zaszczepić u zgierzan nowe zwyczaje?
 
U nas bardzo popularne są komisy z rzeczami dla dzieci czy z samochodami. Ja bym chciała zaproponować komis z rzeczami wyposażenia i dekoracji wnętrz. Jeżeli komuś znudził się stoliczek, lampka, wazon lub nie pasuje do nowego wystroju i zalega na strychu można to wstawić do komisu i w ten sposób odzyskać fundusze na nowe zakupy. Dotyczy to również szkła, porcelany, obrazów, drobnych mebli (na razie), świeczników, wszystkiego co kojarzy się z dekoracją i wyposażeniem domu – mówi Monika Sanda.
 
Rzeczywiście, to jak wygląda nasz dom i nasze otoczenie wpływa na nasze samopoczucie i to drobiazgi w naszym otoczeniu decydują o jego klimacie i stylu. Stare lampy, koronkowe serwety i zasłony – nowe trendy wracają do piękna starego rzemiosła. Dziś coraz bardziej modne jest vintage. Dlatego często szukamy czegoś niepowtarzalnego, w starym stylu i szukamy tego na targu staroci.
 
Zapraszam do mojego sklepu. Tu niepotrzebne rzeczy mogą znaleźć nowy dom. Urządzanie domu jest świetną zabawą ale może okazać się również przystępne cenowo – mówi właścicielka. – Zapraszam również osoby kreatywne, które w ramach hobby dziergają, malują lub rzeźbią, do pokazania swoich prac i ich sprzedaży. Zauważyłam, że w Zgierzu mieszka mnóstwo ciekawych i bardzo twórczych ludzi. Myślę, że warto dzielić się swoim talentem. Zauważyłam też, że wiele osób jest już „zmęczona” masówką i szuka rzeczy niepowtarzalnych, niebanalnych i takich „z duszą”.
 
 
Niedawno otwarty sklep Dobre Klimaty mieści się przy ul. Łęczyckiej 10, tel. 661-318-651. Punkt oferuje artykuły do dekoracji wnętrz: wazony, świeczniki, stylowe drobiazgi, lampy, pledy i inne rzeczy, które pozwalają stworzyć w domu ciekawą aranżację lub będą oryginalnym prezentem. Czynny jest w godz. 10-18 od poniedziałku do piątku, a w soboty od 10 do 14.
 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły