REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Przyczyną pożaru zajazdu w Emilii było podpalenie

Wszystkie znaki wskazują, przyczyną pożaru zjazdu w Emilii było celowe podpalenie. Na pytanie kto i dlaczego spalił lokal odpowie prokuratorskie śledztwo. 

W protokole zapisano jako przypuszczalną przyczynę „umyślnie podpalenie” – mówi mł. bryg. Waldemar Mrulewicz, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu. – Niektóre z rzeczy zostały zabrane do laboratorium celem zbadania.
 
Wiadomo, że w kuchni znajdowała się odkręcona butla z gazem. Strażacy zdążyli wynieść nią zanim wybuchła. Natomiast w jednej z sal ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił, ponieważ wnętrze było wykonane z łatwopalnych płyt kartonowo-gipsowych.
 
Obecnie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury – mówi Liliana Garczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. – Trwają czynności, zbierane są dowody, przesłuchujemy osoby
 
Ustalenie dokładnej przyczyny będzie możliwe po opinii biegłego, którą powinniśmy poznać najpóźniej za miesiąc – poinformowała Jolanta Wódka, Prokurator Rejonowy w Zgierzu.  
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,