REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Laserowe usuwanie włosów (artykuł sponsorowany)

 Zabiegi usuwania włosów przy użyciu lasera stają się coraz powszechniejszą metodą. Wysoka popularność jest efektem trwałego, komfortowego efektu. Decydując się na serię zabiegów, usuwamy włosy na zawsze. Dzięki temu termin "depilacji" możemy wyrzucić z naszego słownika na stałe.

 
Depilacja, a epilacja
 
Terminy depilacji i epilacji bardzo często używane są zamiennie. Co prawda obydwa z nich dotyczą usuwania włosów, aczkolwiek zabiegi różnią się trwałością. Depilacja powoduje krótkotrwałe usunięcie włosów. Epilacja zaś usuwa włosy trwale.Zatem, w przypadku wykorzystania lasera mamy do czynienia z epilacją.
 
Jak to działa?
 
Wiązka światła przyłożona bezpośrednio do skóry wchłaniana zostaje przez naturalny pigment włosa, który stanowi melanina. Następnie zachodzi przemiana w energię cieplną, która niszczy elementy włosa. 
 
Początkowo włosy zostają w skórze i tam ulegają rozpadowi. Po kilku-kilkunastu dniach wypadają na stałe ze skóry pacjentki. Aby pozbyć się wszystkich włosów należy wykonać kilka sesji. Średnia liczba oscyluje w granicach 7 zabiegów.
 
Pierwszy zabieg – jak się przygotować?
 
Pacjentka wszelkie niezbędne informacje dotyczące przygotowania do zabiegu otrzyma podczas konsultacji. Wówczas też realizowane jest próbne naświetlanie. Jest ono niezbędne by móc przystąpić do zabiegu właściwego.
 
Skóra przed zabiegiem powinna być czysta i wolna od wszelkiego rodzaju kosmetyków. Wszelkiego rodzaju nawilżenie skóry (ważne, by podczas zabiegu skóra nie była sucha) powinno być robione kilka dni przed zabiegiem. Doprowadzenie skóry do właściwej kondycji może ograniczyć skutki uboczne takie jak zaczerwienienie, czy niewielkie obrzęki.
 
Ponadto, włosy na skórze powinny być ogolone. Z kolei obszar na którym przeprowadzana jest epilacja powinien być wolny od ran, zadrapań i innych podrażnień. Jeśli chcesz skorzystać z zabiegu przy wykorzystaniu najnowszej technologii laserowej odwiedź stronę depilacja laserowa Łódź.

Inne

Ciekawe artykuły