REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Latawce poszybowały na Parzęczewskiej

W sobotę  24 września 2011 r. na polach za blokami TBS przy ulicy Parzęczewskiej w Zgierzu odbyło się Święto Latawca – impreza organizowana cyklicznie przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu i Stowarzyszenie Kameleon.

W tym roku dopisała zarówno pogoda jak i liczba uczestników – ponad 40 zawodników przyniosło swoje latawce. W jury zasiadali: Pan Roman Maciejewski – doświadczony modelarz, Panie Joanna Sujecka i Honorata Robak – artystki plastyczki.
 
Jury oceniało latawce pod kątem:
 
1. Forma, rozwiązania, materiały, technologia.
2. Staranność wykonania, zdobienie, estetyka.
3. Poprawność lotu, stateczność, wrażenia wizualne.
 
Do zawodów dopuszczane były zarówno latawce płaskie jak i skrzynkowe. Latawce musiały być wykonane samodzielnie przez uczestników zawodów lub z pomocą starszych opiekunów (nie mogły to być latawce zakupione). W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych przeważały latawce płaskie.
 
1 miejsce w kategorii latawce płaskie zajął latawiec wykonany przez Weronikę Lisiecką lat 8 i Annę Kosiewicz również lat 8, natomiast w kategorii latawce skrzynkowe 1 miejsce zajął latawiec wykonany przez Tomka Ozgę lat 9 i Kamilę Kieszkowską lat 16.
 
Więcej zdjęć w albumie
 
Patronat nad imprezą objęli: TVP oddział w Łodzi, STWK Centrum, Ilustrowany Tygodnik Zgierski i Kuratorium Oświaty w Łodzi.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a