REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato w woj. łódzkim przyniosło mniej wypadków

Z dotychczas opracowanych danych wynika, że tegoroczne wakacje w województwie łódzkim przebiegały bezpieczniej niż te w roku 2009. 
 
W okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia doszło do 842 wypadków, w których zginęło 69 osób a 1124 zostały ranne. W ubiegłym roku w wakacje doszło do 987 wypadków, 71 osób poniosło śmierć a 1322 zostały ranne.
 
W tegoroczne wakacje w akwenach wodnych na terenie województwa łódzkiego utonęło 16 osób to o trzy mniej niż podczas ubiegłorocznego letniego wypoczynku. Większość przypadków dotyczyła niewielkich stawów i niestrzeżonych kąpielisk.
 
Funkcjonariusze w okresie lipca i sierpnia prowadzili wiele akcji prewencyjnych chociażby w ramach kampanii antyalkoholowej„Pozory mylą, dowód nie”. Mundurowi odwiedzali kolonistów i obozowiczów. W ramach działań o kryptonimie Nielat kontrolowali miejsca gdzie grupowała się młodzież m.in.  pod kątem zagrożenia demoralizacja.
 
Z początkiem września rusza policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od