REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lekcje prawa w zgierskich szkołach

 28.09.2015 r. w SLO Traugutta Prezydent Miasta Zgierza, Przemysław Staniszewski i Jarosław Szymański, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej (ORA) w Łodzi, podpisali porozumienie o bezpłatnych lekcjach prawa w zgierskich szkołach. Zajęcia w ramach pilotażowego programu edukacyjnego Rozumieć prawo, rozpoczną się już w październiku i będą prowadzone przez prawników ORA i nauczycieli szkół. Lekcje prawa przeznaczone są dla uczniów trzecich klas gimnazjów oraz licealistów z Traugutta. W tym czasie słuchacze będą poznawać aspekty prawa karnego, cywilnego oraz pracy. Dowiedzą się jak założyć własną firmę, stowarzyszenie i gdzie szukać pomocy. Organizatorzy projektu mają w planach odwiedzenie wraz z uczniami instytucji, które strzegą prawa jak policja, straż miejska i kancelaria prawna. Projekt powstał z inicjatywy Prezydenta Miasta Zgierza, który w ten sposób chce pomóc osobom wkraczającym w dorosłe życie ułatwić rozumienie prawa. Adwokaci mają nadzieję, że zainteresują uczniów możliwością kontynuacji nauki prawa w dalszej edukacji.

 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.