REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup

 Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, we współpracy ze Stowarzyszeniem Kameleon i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zgierzu, już po raz dziewiąty organizuje Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup.

 
W tym roku Mistrzostwa odbędą się dn. 21 listopada br. Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, mając na uwadze dotychczasową owocną współpracę, zwraca się z prośbą o objęcie przez Wirtualny Zgierz patronatem medialnym Mistrzostw.
 
Informacja dotycząca IX Amatorskich Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup’15
 
IX Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup’15
21 listopada 2015
 
Już po raz dziewiąty, MDK w Zgierzu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zgierzu, jest głównym organizatorem Amatorskich Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup. Organizatorem ogólnopolskim zawodów jest Stowarzyszenie Family Cup. Tegoroczne zawody odbędą się dn. 21.11.2015 r. (sobota) na terenie Pływalni MOSiR w Zgierzu (ul. Leśmiana 1).
 
Bez wątpienia są to zawody wyjątkowe, gdyż skierowane są wyłącznie do pływaków amatorów (bez licencji zawodniczej), niezależnie od wieku i uzyskiwanych wyników.
 
Zawody rozgrywane są w stylu dowolnym według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kobiety – mężczyźni) oraz rodzinnej. Wyścigi we wszystkich kategoriach odbywać się będą na dystansie – 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków – 12,5 m. Sztafeta rodzinna płynąca w następujących składach:
 
– matka, ojciec, dziecko
 
– dziadek lub babcia, syn lub córka, wnuk lub wnuczka
 
– rodzic lub dziadek, dziecko lub wnuk, wnuk lub wnuczka
 
rozgrywana będzie na dystansie 4 x 25 m (gdzie jeden z trzech zawodników płynie dystans dwukrotnie).
 
 
Ponadto w tym roku, została wprowadzona nowa kategoria – 100 m stylem zmiennym (OPEN kobiet i mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe). Zawodnik płynie czterema stylami po 25 m w kolejności: styl motylkowy, grzbietowy, klasyczny i kraul.
 
Zawody są bardzo atrakcyjne dla wszystkich miłośników pływania. Organizatorzy zapewniają zawodnikom puchary (miejsca I – III), dyplomy (miejsca I – VI) i nagrody, które są rozlosowywane wśród wszystkich zawodników (niezależnie od zajętego miejsca).
 
 
Cele ogólne imprezy:
* upowszechnianie sportu amatorskiego
* popularyzacja pływania i rodzinnego sportu
* propagowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu
* doskonalenie umiejętności pływackich
* rozwój współpracy i rywalizacji sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
 
Więcej informacji na stronie: www.mdkzgierz.pl oraz www.familycup.com.pl
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a