REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lepsze i bezpieczniejsze powiatowe drogi

Przez cały wrzesień trwał nabór wniosków w ramach kolejnej edycji „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” na rok 2015. Pieniądze na przyszłoroczne tzw. „schetynówki” zostaną rozdzielone na inwestycje związane z drogami gminnymi i powiatowymi.

Powiat zgierski realizuje prace w ramach programu na rok 2014 w Swędowie i Smolicach w gminie Stryków. Obecnie trwają odbiory prac w pasie ulicy Południowej w Swędowie. Na odcinku 0,70 km został wykonany chodnik po jednej stronie jezdni wraz ze zjazdami do posesji z kostki brukowej oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome. Ku końcowi zbliżają się również prace na prawie 2 km odcinku drogi powiatowej – ul. Głównej w Swędowie i ul. Strykowskiej w Smolicach. Prace obejmują wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowej, chodnika z kostki brukowej wraz ze zjazdami, obustronnych poboczy z kruszywa, oznakowania pionowego i poziomego oraz zamontowanie barier energochłonnych. W ramach ww. projektu będzie wykonana zatoka autobusowa. 

Powiat zgierski przygotowuje siedem inwestycji, na realizację których będą złożone wnioski w ramach „schetynówek” na rok 2015 przez poszczególne miasta i gminy. Powiat złoży wniosek na realizację inwestycji pn. „Przebudowa ul. Parzęczewskiej i ul. Targowej w Zgierzu” w ramach programu wieloletniego pod nazwą Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Jeśli wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone już w przyszłym roku ulice te zyskałyby nowe nawierzchnie dróg i chodników.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu