REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wernisaż projektu "Odkrywając międzywojenny Zgierz" – 2.10.2014

Projekt "Odkrywając międzywojenny Zgierz" trwał od kwietnia do października 2014 roku i został zrealizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG w partnerstwie z Muzeum Miasta Zgierza i Stowarzyszeniem Tkalnia. Projekt dotyczy stworzenia multimedialnej mapy – osi czasu Zgierza z okresu II RP, filmu poświęconego ówczesnemu prezydentowi miasta – Janowi Świerczowi, oraz wystawy muzealnej. 
 
Cały projekt zwieńczy wystawa muzealna, której wernisaż odbędzie się 2 października 2014 r. o godz. 17:00 w Muzeum Miasta Zgierza, ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 21.
  
Celem działań jest upowszechnienie międzywojennej historii Zgierza w nowoczesnej i atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz upamiętnienie zapomnianego w Zgierzu ówczesnego prezydenta i zasłużonego społecznika, Jana Świercza.
 
Projekt "Odkrywając międzywojenny Zgierz. Multimedialna mapa miasta, wystawa i film o Janie Świerczu" otrzymał dofinansowanie z programu Patriotyzm Jutra.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,