REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

List otwarty Artura Dunina i Andrzeja Owczarka w sprawie linii 46

Przedstawiamy treść listu otwartego jaki, poseł Artur Dunin oraz senator Andrzej Owczarek wystosowli do Hanny Zdanowskiej – Prezydent Łodzi, Iwony Wieczorek – Prezydent Zgierza, Jacka Sochy – Burmistrza Ozorkowa, Sobolewskiego – Wójt Gminy Ozorków, Rembisza – Wójta Gminy Zgierz.

"W dniu 29 czerwca 2011 roku, decyzją Prezydent Łodzi została rozwiązana spółka Międzygminna Komunikacja Tramwajowa. Efektem będzie brak komunikacji tramwajowej na terenie miasta Zgierza, Gminy Zgierz, Gminy Ozorków i miasta Ozorków już na sam koniec roku 2011. Oznacza to bardzo poważne problemy z codziennym dojazdem do pracy dla setek ludzi.

Panie i Panowie Samorządowcy, linia 46 jest jedną z najstarszych linii tramwajowych przebiegających przez kilka gmin, można powiedzieć wręcz historyczną. Trasa tego tramwaju, często nazywana aglomeracyjną, to najdłuższy odcinek tego typu w Europie. Jako włodarze tych terenów, musicie mieć na uwadze, że likwidacja spółki MKT oznacza, że przegrani są nie tylko pasażerowie tej linii. Zgodnie z aktualnymi tendencjami ekonomicznymi, podstawą szybkiego rozwoju regionu jest budowanie aglomeracji, a nie da się osiągnąć tego celu bez odpowiedniej komunikacji. Oznacza to nie tylko transport drogowy, ale również przepływ pracowników.

Z problemem sposobu utrzymania linii 46, ale i 16, borykają się władze od wielu lat. Dziwi mnie postawa aktualnego Burmistrza Miasta Ozorków, który będąc Starostą Powiatu Zgierskiego zarzucał ówczesnemu Burmistrzowi, że nie stara się o rozwój tej linii, a teraz sam między innymi doprowadził do jej likwidacji. Również władze Zgierza prosiłbym o spokojniejsze spojrzenie na negocjacje. Deklarowanie w mediach twardej postawy wobec Łodzi to poniekąd działanie na szkodę miasta.  

Przerzucanie winy w mediach, manifestacje, nie dadzą odpowiednich wyników oprócz dalszego pogłębienia różnic. Dlatego zwracam się do Państwa jako Samorządowców, włodarzy tych miast i gmin, z prośbą o ponowne przeanalizowanie decyzji w sprawie utrzymania linii 46 i 16, jest jeszcze odpowiedni czas by usiąść do negocjacji. Ze swojej strony deklaruję wszelką pomoc w rozmowach, zarówno jako rozjemca jak i gospodarz spotkania. Myślę, że dla nas wszystkich dobro mieszkańców jest najważniejsze i powinno być postawione ponad podziałami zarówno politycznymi jak i ekonomicznymi.

Artur Dunin
Poseł na Sejm RP
Andrzej Owczarek
Senator RP
Platforma Obywatelska"
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a