REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Listonic, czyli mobilna lista zakupów

Trzech studentów Politechniki Łódzkiej stworzyło nowatorski i unikatowy w kraju program pomocny przy codziennych zakupach. Listonic to aplikacja, która funkcjonuje jak mobilna lista zakupów. Co ważne jest ona darmowa, a korzystać z jednej listy może kilka osób jednocześnie. I nie ważne czy robią to przez telefon, iPoda, czy w sieci przed ekranem laptopa lub monitora.

Jak to działa?

Dzięki sprytnej aplikacji nigdy nie zapomnimy co mamy kupić, a osoby z którymi współdzielimy listę mogą w każdej chwili coś w niej zmienić – dodać lub usunąć. Wyobraź sobie, że np. robisz zakupy w markecie, podczas gdy Twojej żonie przypomniało się, że w domu brakuje mąki. Dopisuje ona pozycję do Waszej listy, która jest automatycznie synchronizowana. Informację dostajesz natychmiast na ekran swojego telefonu. Nie trzeba więc nawet dzwonić czy wysyłać SMSów.
A zatem niezależnie czy zmiana zostanie dokonana z poziomu komórki, samoczynnie zmieni się również lista zakupów na stronie internetowej, i odwrotnie.

Dla kogo jest Listonic?
Mobilna lista zakupów może okazać się pomocna dla każdego i z czasem zrewolucjonizować sposób w jaki podchodzimy do wykonywania codziennych zakupów. Korzystając z Listonica nie musisz już zapisywać listy produktów na pogniecionych karteczkach. Masz gwarancje, że nie zapomnisz co masz kupić. A co więcej, unikniesz sytuacji kiedy dwie osoby kupią niepotrzebnie to samo. Listonic to również doskonały sposób, aby zapanować nad swoim portfelem. Badania wskazują bowiem, że ludzie którzy planują zakupy, wydają w efekcie mniej.

Pomysł na aplikację pojawił się w głowach studentów Politechniki Łódzkiej: Filipa Miłoszowskiego, Kamila Janiszewskiego i Piotra Wójcickiego. Początkowo projekt był przygotowany wyłącznie na potrzeby pracy zaliczeniowej jednego z przedmiotów akademickich. Pomysł jednak dojrzewał w głowach młodych przedsiębiorców. W nową firmę zdecydował się zainwestować fundusz Venture Capital.

Jak zarabia Listonic?
Przy pozycjach na liście zakupów pojawiają się sugestie, jakiej marki produkty warto wybrać. Jednak nie są to więcej niż 2 wskazówki na jednej liście. W taką formę reklamy jako pierwsza zdecydowała się wejść firma Indykpol SA.
Ostatnio udało się twórcom aplikacji rozpocząć współpracę z czterema sklepami internetowymi: Alma24.pl, A.pl, DoDomku.pl i Frisco.pl

Użytkownik posiadający listę zakupów na Listonic.pl nie musi godzinami chodzić między półkami supermarketu, a zakupy zostaną mu dostarczone pod drzwi przez kuriera sklepu internetowego.

Więcej o aplikacji dowiesz się na stronie www.listonic.pl  

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,