REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódź – rozwijające się miasto, w którym warto inwestować w nieruchomości

 Nieruchomości w Łodzi są obecnie jednymi z najtańszych, biorąc pod uwagę wszystkie duże miasta w Polsce. Eksperci przewidują jednak, że w najbliższym czasie tendencje odwrócą się, a ceny mieszkań wzrosną. Warto więc dokonać zakupu właśnie teraz.

Nieruchomości w Łodzi najtańsze w Polsce

Mieszkania w Łodzi są bardzo tanie w porównaniu do innych dużych miast w Polsce. Średnia cena metra kwadratowego na rynku wtórnym to 3923 złote, podczas gdy w Warszawie i Krakowie stawki sięgają odpowiednio 8760 i 7085 złotych. Znacznie drożej jest też w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie. Niższe ceny można zaobserwować też na łódzkim rynku pierwotnym. Mimo to, rynek mieszkaniowy w Łodzi właśnie się rozwija, a deweloperzy realizują kolejne inwestycje.

Mieszkania na sprzedaż – dlaczego warto kupować w Łodzi

Według popularnych opinii Łódź postrzegana jest jako miejsce nieatrakcyjne dla inwestujących. Upadek przemysłu włókienniczego przyczynił się do znacznego wzrostu bezrobocia. Mówi się też, że największym minusem tego miasta jest bliskość Warszawy. Młodzi łodzianie wyjeżdżają do stolicy na studia, znajdują tam pracę i często nie wracają już w rodzinne strony. Miasto wyludnia się w bardzo szybkim tempie. Wkrótce sytuacja może się jednak odwrócić. Połączenie ze stolicą autostradą A2 oraz szybkie pociągi do Warszawy (trasa trwa trochę ponad godzinę) sprawiają, że Łódź staje się znów atrakcyjna, zwłaszcza w obliczu ciągle rosnących cen nieruchomości w stolicy. Centralne położenie i dogodne szlaki komunikacyjne to także plus dla inwestorów, których w Łodzi ciągle przybywa. Miasto rozwija się i ma duże szanse, by odzyskać swoją pozycję ważnego ośrodka gospodarczego w kraju i Europie.

Nowe inwestycje w Łodzi – mieszkania pod klucz

Według analiz ekspertów, w Łodzi coraz częściej kupowane są nieruchomości z rynku pierwotnego gotowe do zamieszkania, czyli tak zwane mieszkania pod klucz. W odróżnieniu od mieszkań sprzedawanych w stanie deweloperskim, mieszkania pod klucz to oferta typowo inwestycyjna. Nabywcy zazwyczaj nie planują w nich mieszkać. Nieruchomości tego typu kupują raczej osoby, które zamierzają wynajmować mieszkanie i sprzedać z zyskiem, kiedy ceny na łódzkim rynku nieruchomości wzrosną.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność