REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódzka policja apeluje o ostrożną jazdę po wypadku w Głownie

Po tragicznym wypadku do jakiego doszło wczesnym rankiem w piątek (30.07.2010 r.) w Głownie, w powiecie zgierskim policja apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego w trudnym dla kierowców wakacyjnym okresie. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę w stanie nietrzeźwości, nie wyprzedajmy na trzeciego oraz, co równie ważne – jazdę kontynuujmy wypoczęci, a jeśli pojawią się jakiekolwiek ślady zmęczenia lub senności – zjedźmy na parking, zróbmy przerwę i odpocznijmy. 
 
Efekt wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 14 w Głownie to śmierć dwóch członków rodziny jadącej z Ełku na wakacje – 32 letniego ojca (kierowcy) oraz 4 letniej córki. Dwoje pozostałych: 28 letnia żona oraz 6 letni syn zostali ranni. Matka jest w ciężkim stanie, natomiast syn doznał ogólnych obrażeń i złamania nogi. Oboje zostali przewiezieni do szpitala w Zgierzu. Kierowca osobowego forda mondeo zjechał z nieznanych przyczyn na przeciwny pas ruchu wprost pod ciężarowy samochód marki Renault. Prowadzący Tira był trzeźwy. Policjanci ustalają przyczyny tragedii. 
 
To kolejny tragiczny wypadek do jakiego doszło w niedługim czasie na drogach woj. łódzkiego. W czwartek (22.07.2010 r.) około godz. 8.45 w miejscowości Sójki w powiecie kutnowskim w wyniku zderzenia samochodu osobowego z Tirem zginęły cztery osoby wracające z wakacji na Mazurach. I w tym wypadku samochód osobowy nagle zjechał na przeciwny pas ruchu. 
 

Inne

Ciekawe artykuły