REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódzkie ma nowego marszałka

W czwartek 2.12.2010 r. na pierwszym posiedzeniu zebrali się radni IV kadencji Sejmiku Województwa Łódzkiego. Najważniejsze decyzje, jakie podjęli po złożeniu ślubowania, były to: powołanie przewodniczącego Sejmiku oraz marszałka i Zarządu Województwa Łódzkiego.
 
Obrady sesji rozpoczął Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku poprzedniej kadencji, który przekazał głos najstarszemu radnemu, pełniącemu odtąd obowiązki przewodniczącego seniora. Był nim Wiesław Stasiak z klubu PSL. To on zarządził głosowanie nad wyborem przewodniczącego, którym ponownie został Marek Mazur
 
Więcej emocji wywołały wybory nowego marszałka województwa łódzkiego, gdyż zgłoszono dwóch kandydatów – Witolda Stępnia (PO) i Witolda Witczaka (PiS). Stosunkiem głosów 21 do 15 wybory wygrał Witold Stępień i zastąpił na stanowisku marszałka województwa Włodzimierza Fisiaka, pełniącego tę funkcję przez ostatnie cztery lata. Witold Stępień był dotąd wicemarszałkiem. 
 
Radni udzielili również poparcia zaproponowanym przez Witolda Stępnia wicemarszałkomArturowi Bagieńskiemu (PSL) i Dorocie Ryl (PO). Wybrano także członków Zarządu Województwa – Marcina Bugajskiego (PO) i Dariusza Klimczaka (PSL)
 
Przymnijmy, że radnym sejmiku jest pochodzący z naszego miasta Radosław Gajda (PiS), który w tegorocznych wyborach samorządowych startował również na prezydenta miasta Zgierza.

Rozkład sił w kadencji nowego  Sejmiku województwa przedstawia się następująco: PO- 27%, PiS – 24,22%, PSL – 18,84%, SLD – 18,01%.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają