REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lokalne zakupy grupowe w Zgierzu (artykuł sponsorowany)

Od niedawna w Zgierzu działa portal Last Deal, który oferuje usługi lokalnych firm w dużo niższych cenach. Zasada działania portalu jest prosta. Wybierasz interesującą cię ofertę, klikasz „kup teraz”, płacisz za kupon i korzystasz. Niektóre zniżki sięgają nawet 70% a dotyczą gastronomii, rozrywki czy kosmetyki. To bardzo ciekawa idea, gdyż do tej pory Zgierzanie nie mogli korzystać z ofert takich portali właśnie w Zgierzu, wspierając przy tym lokalnych przedsiębiorców.

Portal Last Deal działa tak jak osławiony Groupon z tą tylko różnicą, że jego oferta skierowana jest do mieszkańców mniejszych miast i miasteczek. Do tej pory zakupy grupowe docierały wyłącznie do mieszkańców dużych aglomeracji takich jak Łódź czy Warszawa. Mieszkańcy mniejszych miejscowości do 100 tys. osób nie mieli możliwości korzystania z tych niebywałych ofert rabatowych. Do Zgierza docierają oferty z Łódzkich portali, ale mieszkańcy miasta muszą tam jechać, aby zrealizować kupon. Teraz mogą to zrobić „tuż za rogiem” u siebie w mieście. 
 
Naszym założeniem było wdrożenie idei zakupów grupowych, znanej i sprawdzonej na całym świecie, do mniejszych miast – mówi Krzysztof Szafraniec, Dyrektor ds. Sprzedaży portalu. – Zauważyliśmy na tym rynku sporą niszę do zagospodarowania i wyszliśmy naprzeciw potrzebom ludzi, bo kto nie chciałby kupować taniej, lub inaczej, kto nie chce kupować taniej np. o 70%? – pyta Szafraniec.
Zasada działania portalu jest banalnie prosta. Osoba przegląda na stronie oferty z danego miasta na różne usługi lub towary z ogromnymi rabatami, które sukcesywnie się na niej pojawiają. Następnie, jeżeli tylko któraś oferta ją zainteresuje, dokonuje zakupu i płatności przez Internet (100% bezpieczeństwa przy dokonywaniu płatności gwarantuje system PayU, taki sam jak np. w Allegro.pl). Po uiszczeniu płatności na adres e-mail kupującego zostaje wysłany kupon rabatowy. Potem pozostaje jedynie zrealizować kupon w danej firmie. Czas realizacji kuponu podany jest w ofercie oraz na kuponie i nigdy nie jest krótszy niż jeden miesiąc.
Wiemy już, że kupowanie rabatów się zwyczajnie ludziom opłaca, a co mają z tego firmy oferujące swoje usługi? Reklamę w serwisie o dużej oglądalności, informacje o swojej ofercie wysyłane do tysięcy subskrybentów Last Deal czy utrwalenie wizerunku marki wśród klientów. 
 – Właściciele lokalnych firm, którzy zdecydują się na współpracę z Last Deal mają dzięki niej szansę na pozyskanie ogromnej ilości nowych klientów, którzy potem wrócą, jeżeli tylko zostaną właściwie obsłużeni, to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie marketingowe  – odpowiada Szafraniec. – Do tego klienci kupujący rabaty mają 100% pewności, że usługa zostanie bardzo dobrze wykonana mimo dużego rabatu, gdyż usługodawcy zależy na powrocie klienta do jego firmy i zakupie kolejnej usługi już po normalnej cenie – dodaje.
No cóż… pozostaje nam obserwować oferty, które będą się ukazywać w Zgierzu i korzystać, jeżeli coś nas mocno zainteresuje. Idea ciekawa, działanie proste. Jak to się sprawdzi w praktyce na rynku lokalnym zobaczymy za jakiś czas.
 
Linki
 

Inne

Ciekawe artykuły