REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Policjanci z łódzkiego garnizonu wspierają orkiestrę

W niedzielę – 8 stycznia 2012 r. policjanci z Łódzkiego Garnizonu Policji wzorem lat ubiegłych aktywnie włączą się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Oprócz prewencyjnego zabezpieczenia XX Finału WOŚP na terenie całego województwa w niektórych miastach pojawią się policyjne stoiska, gdzie odbędą się liczne pokazy i konkursy. Dodatkowo policjanci wystawili na licytację lot policyjny śmigłowcem. 

W Łodzi, tradycyjnie na Rynku Manufaktury w godzinach 11:00-15:00 funkcjonariusze z prewencji zorganizują zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą również rozdawać ulotki i foldery profilaktyczne. Będzie można obejrzeć pokaz tresury psów służbowych. Podczas finału w pobliżu stoiska policyjnego pojawią się maskotki policyjne: Komisarz Błysk oraz Kot Prewencjusz. Z kolei policjanci z ruchu drogowego zaprezentują radiowozy policyjne. Policjanci z „drogówki” zorganizują także konkursy z wiedzy o ruchu drogowym, gdzie nagrodami będą odblaski, kamizelki odblaskowe i materiały profilaktyczne. W ramach uczestnictwa w finale, policjanci będą towarzyszyć w kwestowaniu na terenie Manufaktury wolontariuszom z klas policyjnych. Funkcjonariuszy będą wspierali pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, którzy na swoim stoisku będą licytowali kamizelki odblaskowe z logo WORD-u, Policji i Orkiestry.
Ponadto podczas XX Finału WOŚP Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi przeprowadzi licytację uczestnictwa w półgodzinnym locie policyjnym śmigłowcem nad miastem. Zwycięzca licytacji będzie mógł wskazać imiennie dwie dodatkowe osoby, które wezmą udział w locie. Dodatkową atrakcją będzie start i lądowanie na jedynym w kraju lądowisku policyjnym w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej.
 
Lot można licytować na:
 
Także komendy powiatowe dołączą się do XX Finału WOŚP. Np. w  Łęczycy odbędzie się turniej piłkarski z udałem drużyn: policyjnej, starostwa powiatowego, więziennictwa i księży. Podczas turnieju policjanci będą kwestować na rzecz WOŚP. Odbędzie się także pokaz radiowozu i sprzętu policyjnego. Z kolei w Poddębicach kierownictwo Komendy Powiatowej Policji ufundowało maskotki, które zostaną zlicytowane na potrzeby akcji. 
 

Inne

Ciekawe artykuły