REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Majowy weekend 2011 na drogach powiatu

Podczas pięciodniowej akcji w powiecie zgierskim łącznie w działaniach brało udział 267 policjantów z czego 60 funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Od 29 kwietnia do 03 maja 2011 r. doszło do 3 wypadków drogowych oraz 10 kolizji. Ranne zostały 3 osoby.

We wtorek 3 maja doszło do wypadku na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i Łódzkiej w Zgierzu z udziałem pojazdów marki seat i renault. 34 letni kierowca seata wjechał w tył laguny, której kierowca hamował z uwagi na zmianę świateł sygnalizatora. Urazów kręgosłupa doznały dwie pasażerki renault (24 i 47 lat), a pasażerka seata (45 lat) doznała złamania nadgarstka.

Dzień wcześniej na drodze krajowej nr 14 Łowicz-Łódź doszło do wypadku w miejscowości Bratoszewice. 31 letni kierowca motocykla suzuki najprawdopodobniej jadąc z nadmierną prędkością utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył naczepy tira marki volvo kierowanego przez 51 letniego mężczyznę. Nieprzytomnego łódzkiego motocyklistę ze złamanymi kończynami dolnym, urazami głowy, wstrząśnieniem mózgu oraz ogólnymi potłuczeniami hospitalizowano.

2 maja około godz. 7 rano w momencie wjazdu na autostradę A2 pod Zgierzem 24-letni kierowca scanii utracił kontrolę nad tpojazdem, a jego samochód zsunął się ze skarpy i przewrócił na dach. Zniszczeniu uległy naczepa, kabina ciężarówki, a także około 60 metrów barierek ochronnych oraz latarnia. Młody kierowca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. Na miejscu trzeba było przepompować paliwo z uszkodzonego tira do beczki. Przyczyną zajścia była nadmierna prędkość w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Liczba ujawnionych nietrzeźwych kierujących i w stanie po użyciu alkoholu przedstawia się następująco:
9 nietrzeźwych kierujący pojazdem (Art. 178a § 1 kk)
1 kierujący pojazdem w stanie po użyciu (Art. 87 § 1 kw)
8 nietrzeźwych kierujący rowerem (Art. 178a § 2 kw)

Majowy długi weekend na drogach województwa łódzkiego również przebiegł dość spokojnie. Statystyki są lepsze niż w roku ubiegłym, choć należy pamiętać, że  wówczas policyjna akcja trwała cztery dni. W tym roku w ciągu pięciu dni odnotowano 34 wypadki, w których rannych zostało 46 osób. Żadne ze zdarzeń drogowych nie było śmiertelne. Policjanci zatrzymali 200 nietrzeźwych kierujących.
 

Inne

Ciekawe artykuły