REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mamy weekend bez ofiar 6-7.08.2010

Weekend bez ofiar na polskich drogach! Czy to możliwe? Tak, o ile do akcji włączy się całe społeczeństwo! Dołącz i Ty!
Narodowy eksperyment bezpieczeństwa to akcja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Celem kampanii jest przekonanie się o ile zmniejszą się statystyki zabitych i rannych na polskich drogach, jeśli zaangażowanie w bezpieczną jazdę włączą się wszyscy kierowcy. I nie tylko bo GDDKiA a zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowych apeluje również do rowerzystów i pieszych.
 
Jak włączyć się w akcję? Przede wszystkim należy w dniach 6-7.08.2010 r. wykazać maksimum ostrożności na drodze. 
Poprzeć akcję można na stroniewww.WeekendBezOfiar.pl lub stając się fanem na Facebooku. Można też przykleić naklejkę akcji na tył samochodu, aby wpływać na pozostałych uczestników ruchu drogowego.
 
Kampania
Motywem przewodnim kampanii jest utwór „No co Ty na to?“ autorstwa i w wykonaniu Mietka Szcześniaka. Artysta społecznie poparł akcję i przekazał prawa do wykorzystania utworu dla celów kampanii promocyjnej. W działania promocyjne zaangażowało się ponad pięćdziesiąt różnych mediów, również portal WirtualnyZgierz.pl
 
 
Edukacja
Kampanii towarzyszą działania edukacyjne. GDDKiA pokazywać będzie jakimi konsekwencjami grozi nieprawidłowe ułożenie bagaży w samochodzie, jak bezpiecznie przewieźć deskę surfingową czy rower, jak efektywnie wypoczywać w czasie długich podróży, jak samochód może zachowywać się na rozgrzanym asfalcie itd. Ciekawe teksty i materiały video sukcesywnie publikowane są na stronie akcji, na profilu w Facebooku, a także w mediach patronujących przedsięwzięciu.  
 
Wydarzenia w okolicach Zgierza
Co będzie się działo podczas Weekendu Bez Ofiar w naszych okolicach? 
 
7 sierpnia na Rynku Manufaktury w Łodzi odbędzie się piknik edukacyjny. Goście będą mogli spróbować swoich sił na komputerowych symulatorach jazdy, w tym na modelu ciężarówki i autobusu, śmiałkowie przejdą też próbę dachowania. Będą platformy zderzeniowe, tory przeszkód z alkogoglami, miasteczka rowerowe i tory gokartowe. Ratownicy medyczni będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy, a psychologowie transportu – jak opanować stres i zachować zimną krew w chwili wypadku. Pikniki trwać będzie od godz. 13 do 21, a zakończy go koncert gwiazd popierających ideę Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa.
 
Również 7 sierpnia chętni będą mogli obejrzeć symulację karambolu na autostradzie A2 pod Strykowem. W symulacji wypadku wykorzystanych zostanie ponad dwadzieścia samochodów i wezmą w niej statyści grający role poszkodowanych. Akcja ratownicza wymagać będzie rozstawienia punktów udzielania pomocy medycznej oraz transportu rannych śmigłowcami. Podczas akcji umiejętności ćwiczyć będą  współdziałania w sytuacjach kryzysowych, służby drogowe, policja, straż pożarna i ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
 
 
 
System SMS
GDDKiA Uruchomiła także system powiadamiania kierowców smsem o bieżącej sytuacji na drogach. Każdy, kto zechce otrzymywać takie wiadomości w dniach 6-8 sierpnia 2010 r. może już dzisiaj wysłać SMS pod numer 70567 wpisując w jego treść kody województw (dla województwa łódzkiego kod to: LD. Koszt  SMSa  to 50 gr + VAT. 
Szczegółowe informacje dotyczące pikników edukacyjnych dostępne na www.weekendbezofiar.pl w zakładce „O Akcji”.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność