REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Masaże ajurwedyjskie, rytuały Spa w Zgierzu (artykuł sponsorowany)

Ajurweda – połączenie ajus i vedy, życia i mądrości jako fundament wyjątkowej sztuki uzdrawiania. Zalety masaży ajurwedyjskich można by mnożyć. Uwalniają od złych emocji, rozluźniają mięśnie, uelastyczniają skórę.

Klinika Urody Beauty Time jako jedyna w Zgierzu ma w swojej ofercie zabiegi prosto z Indii. Ciszę przenika orientalna muzyka, umysł wycisza się gotowy na to co za chwilę będzie miało miejsce. Nazwy rytuałów brzmią dość obco, chociażby Rathnaabhyanga (masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi) czy Udvarthana (peeling ciała mieszanką ziół). Jest jeszcze Shirodhara – jeden z najważniejszych w ajurwedzie masaż „na trzecie oko”. Anna Kasprzyk, masażystka wyjaśnia, że shiro oznacza głowę a zabieg wykonuje się w obrębie całego czoła. Seans aplikowania ciągłym strumieniem ciepłego oleju w miejsca na czole. Zbawienny zabieg dla osób borykających się ze stresem, bólami karku i głowy.

Jedna z moich klientek przez długi czas narzekała na bezsenność i migrenowe bóle głowy – opowiada Anna Kasprzyk. – Już po pierwszym zabiegu Shirodhara klientka zauważyła znaczą poprawę, po pięciu seansach bóle migrenowe znacznie się zmniejszyły a karku ustały. Tajemnica całego rytuału ukryta jest w sposobie jego wykonania i wykorzystania drogocennego oleju ksheerabala zawierającego mieszankę ziół z Indii. Pierwszy zabieg Shirodhara nie powinien trać dłużej niż 15- 20 min – zaznacza Kasprzyk. W praktyce masażysta polewa czoło ciepłym olejem. Oczy zabezpieczone są wacikami. Drogocenny płyn leje się ze specjalnej konchy zakończonej regulowanym otworem. – Często klienci zasypiają. Uczucie ciepła na czole, rytmiczne ruchy olejku na głowie powodują wejście w stan głębokiego relaksu i odprężenia. To bardzo silna terapia, do której przygotowujemy klienta przez wcześniejsze zabiegi np. masaż całego ciała tzw. Abhyanga. Dzięki nim klient może się bardziej otworzyć na doznania. Później pozostaje już tylko błogość, ukojenie, spokój. Po zabiegu warto zarezerwować sobie chwilę czasu na bycie ze sobą lub np. medytację – dodaje.

Klinika Urody Beauty Time ma również w swojej ofercie zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało, zwalczające cellulit, usługi fryzjerskie, medycynę estetyczną, makijaż permanentny. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na www.beauty-time.pl lub pod numerem telefonu: 503-542-553. 

Klinika Urody Beauty Time –  Zgierz, ul. Dąbrowskiego 5.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.