REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nauka podczas choroby

Podczas ostatniej sesji powiatowi radni wyrazili zgodę na podjęcie przygotowań do rozszerzenia działalności jednej z placówek prowadzonych przez Powiat Zgierski – Szkoły Podstawowej Specjalnej przy Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej dla Dzieci w Sokolnikach. Nauczyciele tam pracujący, prowadzą zajęcia dydaktyczne i wychowawcze dla dzieci, przebywających w sokolnickim sanatorium, a także tych poddanych dłuższemu leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Obecnie powiat zatrudnia nauczycieli na 4 etatach. Dzięki podjętym przez Zarząd Powiatu Zgierskiego krokom, można będzie rozszerzyć działalność tej szkoły i objąć nauką także dzieci z powiatowego szpitala Poddębickiego Centrum Zdrowia.

 
W Poddębicach utworzymy najprawdopodobniej 1 oddział, w którym uczyłoby 2 lub 3 nauczycieli – mówi odpowiedzialny za powiatową oświatę Adam Świniuch, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego. – W przygotowaniu są kolejne dwa porozumienia z powiatami: brzezińskim i kutnowskim, dotyczące takiej samej formy współpracy.     

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają