REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Maszerowali po Zgierzu

Nawet pochmurna pogoda nie była w stanie popsuć doskonałej zabawy uczestnikom corocznego „Marszu patrolowego”, organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgierzu i Stowarzyszenia „Bo jesteś jeszcze ty”. Zgodnie z tegorocznym hasłem imprezy „Zgierz sercem powiatu” rozgrywane na trasie marszu konkurencje, takie jak choćby krzyżówka z hasłem „powiat”, czy rysowanie jeża z miasta Zgierza, miały uczyć o atrakcjach naszego regionu. 9 drużyn z terenu województwa łódzkiego zwiedziło m.in. Miasto Tkaczy, Muzeum Miasta Zgierza, zobaczyło Kościół św. Katarzyny, i wróciło do SOSW, by rywalizować w rzucie piłką do celu, skoku w dal, czy skoku przez skakankę. Dodatkowymi atrakcjami dla młodzieży był konkurs na zaprojektowanie i wykonanie ekologicznego stroju, ściana wspinaczkowa przygotowana przez harcerzy z łódzkiego Polesia, pokaz sztuk walki oraz profesjonalne wykonanie makijażu przez kosmetyczkę z salonu Inez ze Zgierza. Jak co roku nie było przegranych i wszyscy uczestnicy zajęli zaszczytne pierwsze miejsce i odebrali z rąk Wicestarosty Zgierskiego Marcina Karpińskiego nagrody.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.