REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

WENECJA w Zgierzu

Serenissima, Królowa Adriatyku… po prostu Wenecja. Wystarczy tylko wypowiedzieć to słowo, a już każdy oczami wyobraźni widzi miasto na wodzie, gondole, kanały, plac Świętego Marka…  Nikogo nie trzeba zapraszać do tego cudownego miejsca, które w całości znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wenecja to miasto kanałów – nie ma w nim samochodów, autobusów, a cały transport odbywa się drogą wodną lub pieszo. Chociaż prawie każdy turysta marzy o przejażdżce gondolą, najlepszym środkiem transportu są tu tramwaje wodne czyli vaporetto. 

Wenecję – jedno z najpiękniejszych miast świata, powstałe w lagunie na północ od delty Padu, na 118 wyspach połączonych prawie 400 mostami, odwiedził Krzysztof Głowacki – autor wystawy zatytułowanej „WENECJA”, której wernisaż odbył się wczoraj w Bibliotece Głównej. Pan Krzysztof podróżuje fotografując przyrodę, ludzi, krajobrazy, zwierzęta. Przygotowuje fotograficzne relacje z największych koncertów muzycznych. Współpracuje z agencjami fotograficznymi, prasowymi, portalami internetowymi. Jest zgierzaninem, członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. To człowiek o wielu różnorodnych zainteresowaniach. Uwielbia wyprawy fotograficzne po Szwecji i Norwegii, uprawia turystykę rowerową, interesuje go średniowieczne rycerstwo, a także łączność krótkofalarska. Potrafi pięknie opowiadać o miejscach, w których był. Każda jego fotografia ma swoją historię. Podczas wernisażu Pan Krzysztof wprowadził  przybyłych w bajeczny klimat Wenecji. Wystawę można oglądać do 15 sierpnia b. r. Serdecznie zapraszamy. Naprawdę warto!!!

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,