REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Międzynarodowy dzień pocałunku

 6 lipca na świecie obchodzony jest dzień pocałunku. Niektórzy uważają natomiast za Międzynarodowy Dzień Całowania datę 28 grudnia. Nie ważne kiedy obchodzimy go sami, i czy obchodzimy go wcale, pocałunki warto dawać każdego, nawet zwykłego dnia. 

Całowanie oprócz wyrażania uczuć i miłosnych przeżyć daje wiele pożytków.
 
Naukowcy szacują, że częste dawanie buziaków wydłuża życie o 5 lat! Czasem może nawet nowe życie podarować.. Poza tym to doskonały sposób aby spalać zbędne kalorie. Pocałunkiem, obdarzamy tych których kochamy i są nam bliscy. Nie szczędźmy buziaków dzieciom. Poczucie, że są kochane wzmacnia ich poczucie wartości i daje bezpieczeństwo. Pocałunki dajemy, także tym których lubimy, przyjaciołom, członkom rodziny. Na różne okazje –  przywitanie, pożegnanie, podziękowanie, pocieszenie czy składając życzenia.
 
Miłosne całowanie w usta to domena zakochanych w zachodnim kręgu kulturowym. Eskimosi na przykład całują się nosami. W świecie arabskim mężczyźni powszechnie całują się policzek, ale na powitanie. 
 
 
32 godziny, 14 minut i 7 sekund – tyle trawał najdłuższy oficjalny pocałunek na świece.  Rekord został ustanowiony przez niemiecką parę Matovic Nikoli i Reinhart Cristina w 2009 r.
 
O tym, że całowanie to miła  zdrowa rzecz nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Warto dawać pocałunki na co dzień, a dziś w dzień pocałunku może warto podarować taki dłuższy i wyjątkowy.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność