REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkańcy ul. Prusa żądają progów zwalniających

Na dziennik Urzędu Miasta Zgierza trafił wniosek skierowany do radnych miasta o zamontowanie zabezpieczeń mających skutecznie zniechęcić amatorów szaleństw za kierownicą do rozwijania dużych prędkości w tym miejscu. Chcą, aby na jezdni znalazły się progi zwalniające oraz stanęły znaki ograniczające prędkość do 40 km/h. Na półkilometrowym odcinku jezdni lubią rozpędzać się samochody osobowe, motocykle, busy czy taksówki.
 
Przede wszystkim stanowią oni zagrożenie dla mieszkańców, w mniejszym stopniu chodzi o huk i hałas pod oknami –  Głównie martwimy się o dzieci oraz wnuki. Wystarczy chwila nieuwagi, aby maluch wyszedł za chodnik i wpadł po koła pędzącego autamówi Marian Urbański, pomysłodawca akcji. Kierowca nie ma szans, aby wyhamować, kiedy nagle na jezdni pojawi się dziecko czy rowerzysta dodaje  uzbieraliśmy 30 podpisów, nie było nikogo kto nie poparłby wniosku.
 
Kierowcy lubią rozpędzać się w ulicą B. Prusa szczególnie jadąc w kierunku ul. Musierowicza. Asfalt położony jest bowiem ze spadkiem w tą stronę, co „sprzyja” rozwijaniu dużych prędkości.
 

Inne

Ciekawe artykuły