REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Witaj szkoło…

Dla około 6 milionów uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych 1 września oznacza jedno – koniec wakacyjnej laby, czas iść do szkoły. Po ponad dwu miesięcznym okresie wakacji, uczniowie na nowo muszą zjawić się w szkolnych ławkach i rozpocząć naukę. Eleganckie i odświętne stroje, uroczysta atmosfera, apel na rozpoczęcie roku czynią ten dzień wyjątkowym.
 
Nie da się ukryć, iż najbardziej 1 września są podekscytowani pierwszoklasiści. Dla nich wszystko jest nowe –  nauczyciele, koledzy, koleżanki czy sam budynek szkolny. Dla wielu maluchów jest to wielkie przeżycie. Często jednak bardziej przejęci od swoich dzieci są rodzice pierwszoklasistów. Pojawiają się pytania: czy moje dziecko sobie poradzi? Jak się zaklimatyzuje w nowym środowisku. Na szczęście każdy przez to przechodzi, a szkolne lata pozostają wiele znaczącym wspomnieniem na całe życie.
 
Dzieci i młodzież z woj. łódzkiego na kolejny okres „laby” będą musiały poczekać do 17 stycznia 2011 r. Wówczas rozpoczną się ferie zimowe w naszym regionie. Wcześniej oczywiście dzieci odpoczną w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają