REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkaniec Częstochowy spędził noc w policyjnym areszcie

 Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. To może spotkać każdego z nas, jeśli zamiast przyjąć mandat za wykroczenie drogowe  zaproponujemy funkcjonariuszom publicznym korzyści majątkowe. 

W niedzielę (08.08.2010 r.) policjanci ze zgierskiej drogówki zatrzymali 47-letniego kierowcę vw passata w miejscowości Emilia (droga krajowa nr 1) na ul. Zgierskiej. Mieszkaniec Częstochowy przekroczył  dozwoloną prędkość o 26 km/h. Zdarzenie zostało zarejestrowano na videorejestratorze.

Mężczyzna zamiast przyjąć mandat karny w wys. 200 zł, wyjął dwa 50-złotowe banknoty i próbował wręczyć mundurowym, prosząc o rezygnację w kary. Młodszy aspirant i starszy posterunkowy ze zgierskiej drogówki nie zgodzili się na próbę wręczenia łapówki. Zabezpieczyli pieniądze, zatrzymali mężczyznę, a noc z niedzieli na poniedziałek spędził on w policyjnym areszcie. Odpowie za tzw. „czynne łapownictwo”, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Gdzie zorganizować swoje wesele?

Organizacja wesel to stresujące zadanie, zwłaszcza dla młodej pary. Przecież w tym wyjątkowym dniu wszystko powinno być idealne. Z tego powodu niezbędny jest wybór takiego

KONCERT SARIUS

Data wydarzenia:15.04.2023, godz. 18:00Organizator:Miejski Ośrodek Kultury (MOK) w ZgierzuMiejsce wydarzenia:„Stary Młyn” – ul. Długa 41a (sala widowiskowa)Z koncertem w Zgierzu wystąpi SARIUS – Facebook wydarzenia